Wpis z mikrobloga

@karabli: proszę bardzo:
Uważam, że typowo polskie "wolnoć Tomku" to rak krajobrazu przestrzeni publicznej. Każdy dom inny, a każdy tak samo gówniany.
Zamiast ładu jest bezguście, które wali mnie po łbie jak tylko wyglądam za okno. Siedzieliśmy wiele lat w szarej komunie i jak tylko dostaliśmy pełną paletę barw i materiałów, to każda Grażyna postanowiła uzewnętrznić swój wspaniały gust i pokazać całemu światu.
A jako dodatek do śmierdzącego tortu, reklamy wielkopowierzchniowe
@karabli: jasne, nie powinni ograniczać twojego prawa własnościowego ( w tym wypadku do nieruchomości gruntowej ) ale spróbuj wybudować na działce oznaczonej jako zabudowa mieszkalna budynek usługowy, spróbuj wybudować budynek wyższy niż przewiduje to Mpzp lub WZ. Powodzenia:) po za tym to śródmiejskie zabudowy powinno się kontrolować, doprowadzać i utrzymywać w ladzie architektonicznym. Jeśli przejedziesz się na zachód (Niemcy, Anglia czy Francja) to zobaczysz jaki piękny efekt to daje.
I nie, to nie jest tylko "moja sprawa, bo to mój dom". To sprawa publiczna, bo wszyscy to muszą oglądać.


@apee: Meh. To nie jest zadna argumentacja, przynajmniej w wiekoszosci wypadkow. Zgodze sie, jesli chodzi o zabudowe miejska, czy scisle podmiejska, zwlaszcza jesli dany osrodek miejski zostal wybudowany na okreslonym planie przestrzennym, w okreslonym stylu. Ale reszta? Nie sadze. Nie sadze, zeby wszystkie, rozliczne miasteczka, miejscowosci, czy wsie, potrzebowaly centralnego planowania.
@pekas: Nadrenia Północna-Westfalia - sama nazwa jest taka piękna, że ach ( ͡º ͜ʖ͡º) no i całe Zagłębie Ruhry - chyba jeden z najfajniejszych landów