Wpis z mikrobloga

#android #oneplus
Zauważyłem dzisiaj, że mimo blokady ekranu (odcisk palca / skan twarzy) z pozycji zablokowanego ekranu mogę wysunąć górną belkę powiadomień i włączyć wi-fi, bluetooth itd. co za tym idzie jak ktoś by znalazł lub ukradł mój telefon to może zrobię włączyć NFC i płacić w sklepie. W jaki sposób mogę to wyłączyć ? Najlepiej żeby nie było opcji wysunięcia belki ?
  • 40
@gerard-kowalski: ( )

Blokada ekranu i niewielkie płatności

Zanim dodasz karty, musisz ustawić na urządzeniu blokadę ekranu. Jeśli wyłączysz blokadę ekranu, Android Pay w trosce o bezpieczeństwo usunie Twoje karty.


W przypadku większości transakcji musisz odblokować telefon. Nie musisz jednak tego robić, dokonując wybranych niewielkich płatności.
@gerard-kowalski: ale jest to utrudnione. Dodatkowo w każdej chwili można usunąć kartę, wystarczy mieć dostęp do internetu. Na pewno jest dużo łatwiej niż w przypadku karty. Choćby dlatego że możesz wyłączyć NFC. Niby to tylko pstryczek ale przynajmniej nikt nie zeskanuje ci karty gdy trzymasz ją w kieszeni.
@lewe_konto Google trochę pisze niejasno na ten temat, ponieważ raz pisze, że:
"Android-powered devices are usually looking for NFC tags when the screen is unlocked, unless NFC is disabled in the device's Settings menu." - https://developer.android.com/guide/topics/connectivity/nfc/nfc.html

...a raz, że:
"HCE services can function from the lock-screen however: this is controlled by the android:requireDeviceUnlock attribute in the   tag of your HCE service. By default, device unlock is not required, and your service will
czyli można zapłacić z poziomu ekranu blokady jeśli zezwala na to bank i kwota transakcji nie przekracza 50 zł
@Erus: Można płacić nawet za zakupy powyżej 50 zł bez odblokowania. Sprawdzone na 100% na OP3T oraz Mi6, w obu przypadkach fabryczny soft i karta z mBanku dodana przez ich aplikacje.
@Erus: W sumie nie chce mi się wierzyć że dodanie przez aplikację mBanku coś zmienia, bo karta i tak widoczna jest w Android Pay i to przez niego idzie płatność (zabezpieczenie HCE). Dziwna sprawa :)
@Erus nie przejmuj się tym, że ktoś Ci kartę na telefonie zeskanuje gdy trzymasz go w kieszeni. Agenci rozliczeniowi nie wydają byle komu terminali i oszukiwanie w autobusach to urban legend ( ͜͡ʖ ͡€).

Co do mBanku to nie mają swojego HCE w aplikacji a korzystają z Android Pay. Do kilku transakcji pozwalają na tylko wybudzenie telefonu i niestety nie idzie tego wyłączyć (taka politykę ma Google, u