Wpis z mikrobloga

#android #oneplus
Zauważyłem dzisiaj, że mimo blokady ekranu (odcisk palca / skan twarzy) z pozycji zablokowanego ekranu mogę wysunąć górną belkę powiadomień i włączyć wi-fi, bluetooth itd. co za tym idzie jak ktoś by znalazł lub ukradł mój telefon to może zrobię włączyć NFC i płacić w sklepie. W jaki sposób mogę to wyłączyć ? Najlepiej żeby nie było opcji wysunięcia belki ?
  • 40
  • Odpowiedz
  • 1
@FLAC nie, wydaje mi się że wystarczy mieć włączony ekran w telefonie. W Samsungu po wyciągnięciu belki i kliknięciu w ikonę wyskakuje hasło do w pisania, jakbym miał taką opcję to też by mi pasowało
  • Odpowiedz
@seawastaff: na xiaomi można wyłączyć/włączyć dostęp do górnej belki ustawień z poziomu zablokowanego ekranu, to wiem bo mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale jak na Oneplus to nie wiem
  • Odpowiedz
  • 0
@FLAC niestety w 1+ nie widzę takiej opcji ( ͡° ʖ̯ ͡°), zaraz przetestuję to czy można zapłacić z zablokowanym ekranem ale na 99% już tak płaciłem
  • Odpowiedz
@seawastaff: W android Pay musisz mieć odblokowany ekran, gdzieś czytałem że nawet odblokowanie twarzą nie działa tutaj (musisz odblokować palcem, lub kodem), ale potwierdzić nie moge bo O+5t dopiero do mnie leci.
  • Odpowiedz
@gerard-kowalski: napisałem "odblokowany". Czyli pulpit/jakaś apka/whatever, wszystko za wyjątkiem ekranu blokady. Dlatego andoird pay podczas dodawania karty wymusza użycie blokady przy pomocy odcisku/pin.
  • Odpowiedz
  • 0
@seawastaff Przy zablokowanym ekranie NFC nie działa, niezależnie czy używasz Android Pay czy HCE. NFC i tak nie działa przy włączonej blokadzie, nawet jeśli włączysz ekran.
  • Odpowiedz