Wpis z mikrobloga

Przelom lat 80/90. Przeprowadzilem sie z rodzicami ze wsi do Gdanska wielkiego miasta. Jako nastolatek mialem okres buntu, wiec punkowalem ostro. Dzielnica to Stogi. W pierwszych dniach pobytu wychodzilem na ulice w rumunach z jedna czerwona sznurowka, druga biala, w koszulce sex pistols, czerwonych spodniach z dziurami i oklapnietym irokezem na lbie.
Pojecia nie mialem o animozjach subkultur, w koncu bylem ze wsi. Po czasie okazalo sie, ze Stogi, to dzielnica skinheadow. Wtedy mialem na to #!$%@? i wsiadalem do tramwaju, gdzie jechalo ich dwudziestu #!$%@? punkom na sasiedniej dzielnicy (Przerobka), lazilem ulicami mijajac sie z grupami lysych pal w zielonych szwedach i wypucowanych glanach z bialymi sznurowami. Dopiero potem dowiedzialem sie, ze nikt mnie nie tknal, bo zachodzili w glowe kogo ja #!$%@? znam w miescie, zeby po Stogach punkowac. Po czasie skini mowili mi "czesc" i stalem sie naturalnym zjawiskiem, choc pojedynczym, bo jedyny punk na dzielni :-)
  • 80
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@yolo_swaggins1337: My regularnie robiliśmy z pancurami wyjazdy na dzielnie skinów i na dresy. Rekordowo zebraliśmy jakoś 70 osób jak dresy podpaliły nam vana z instrumentami. Zaczailismy się pod stadionem w dniu meczu i jak Seby zaczęły wychodzić najpierw ich zwyzywalismy a jak sebiksy się zebrały to przystąpiliśmy do ataku. Byliśmy nieźle uzbrojeni. Gazrurki, kije, glany, podobno ktoś przyniósł morgenszterna #pdk więc zwyciężyliśmy. Zabraliśmy sebkom telefony i inne wartościowe
  • Odpowiedz
@egze: Nawet jeśli to zarzutka, to mirek jest nieźle poinformowany o tym, co się działo w Wolnym Mieście. Gdyby jeszcze opowiedział o falowacach, to bylibyśmy pewni, prawda @profumo ?
A poczytaj o sprawie gangów na Stogach, i sprawia Pana Janka, a nie "Tygrysa" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Slucham_psa_jak_gra_: zainteresowałem się właśnie bo jakis czas temu czytałem książkę, której jednym z głównych bohaterów był syn jakiegoś mechanika mafii ze Stogów, przez co ten syn wsiąkł też w struktury i ogólnie chyba źle sie to dla niego skończyło. Książka oparta na faktach, świetnie opisująca relacje w tym swiatku, ale nie pamiętam tytułu ;/

moze któryś z szanownych Mirków kojarzy?
  • Odpowiedz
@profumo: To jest jakaś pasta? W zasadzie to mieszkam w okolicach Stogów i pierwsze słyszę. Wiem, że były wojny dzielnicowe ale to na zasadzie Pan Jan vs reszta Trójmiasta.
  • Odpowiedz
  • 0
Ło panie, nawet w Radomiu OP był podziwiany, zapraszam serdecznie, browarka postawi się, czy inną amarenkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz