Wpis z mikrobloga

@maniok: ocieplenie podłogi (wełna 10cm) - 3600zł
ocieplenie ścian(wełna 10cm) + wykończenie wew. boazerią - 7000zł
ocieplenie dachu(wełna 10 cm) + wykończenie wew. boazerią - 5700zł
drzwi zewnętrzne ocieplane - 1100zł
  • Odpowiedz
@TenebrosuS: szukam jakichś tańszych alternatyw bo jakoś mi się nie widzi brać kredyt na dziesiątki lat a z moim tempem oszczędzania to 200 tysięcy na coś konwencjonalnego to będę zbierał z 15lat jak nie więcej
  • Odpowiedz
@TenebrosuS: Nie na polską zimę. Te wartości izolacji co najmniej x2. Wtedy można mówić o możliwości ogrzania domu w racjonalnej kwocie. Mam drewutnia ocieploną na wszystkich przegrodach 10cm i jedyny wpływ jest odczuwalny latem, chłodniej. Zima nagrzewa się w momencie, ale o utrzymaniu ciepła nie ma mowy.
Tu w zasadzie nie ma ścian, czegoś co kumulowaloby ciepło, więc grubość izolacji musi zapewnić możliwie najmniejsza przenikliwosc, inaczej przysłowiowy wiatrak z licznika (
  • Odpowiedz
@maniok: obczaj dom 35 metrów za 35 tysięcy żeby załapać pomysł bo samego twórcy to nie trawię :) Jest też tutaj na wypoku ale nicku nie pamiętam
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ElCidX wiem, znam, problem w tym że jakbym ja miał to robić to po 10 latach trzaśnięcie drzwiami spowodowałoby zawalenie się konstrukcji
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: z akustyką nie będzie problemu, najbardziej mi zależy na izolacji termicznej, mała przestrzeń też mi nie przeszkadza, a nawet chciałbym mieć coś niedużego. Pół roku temu szukałem czegoś i w porównaniu do teraz było o wiele mniej stron z ofertami więc widać że coś się zmienia na plus, konstrukcje tego typu stają się u nas coraz bardziej popularne. Nie wiem gdzie mieszkasz ale ostatnie zimy w mojej okolicy to jest
  • Odpowiedz
z moim tempem oszczędzania to 200 tysięcy na coś konwencjonalnego to będę zbierał z 15lat jak nie więcej

że jakbym ja miał to robić to po 10 latach trzaśnięcie drzwiami spowodowałoby zawalenie się konstrukcji


@maniok: ty nadajesz się do czegoś w ogóle? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
jak sie przeprowadzisz z miasta x do miasta y, wtedy go juz na Tirze nie przwieziesz , ten za 90 k mozesz z soba zabrac ( ͡º ͜ʖ͡º)

A tak na serio, wiem ze to sie nie oplaca, chcialem tylko przyklad pokazac ze takie chatki letniskowe niektorzy serio sobie jako halupe buduja. Jest tylko inyn standard techniczny
  • Odpowiedz