Wpis z mikrobloga

#godelpoleca #muzyka #bossanova #funk #70s

Chic - Sao Paulo

15 000 akcji na mikroblogu. to daje 5 000 akcji rocznie. wiadomo, że plusami nigdy nie skąpiłem, więc pewnie stąd się wzięła taka liczba.

jakiś czas temu wymieniając z pewną osobą myśli, wpadłem na zabawę, czelendz, rozbudzenie fantazji prostym pytaniem:
piosenka w której chciałbyś/ałabyś żyć?


i bez zaskoczenia, bo to jest właśnie ta moja. a do niej, do celu, prowadzą dwie drogi. jedna z nich to kwestia wypowiedzenia jednego słowa. a druga? druga to cała pretensja wylana pod moimi wpisami, przez te tysiące akcji, wyciąganie z nich czegoś wartościowego i zbudowanie z przydatnych części oręża do walki z codziennością. z tym może sobie poradzę, ale co dalej? prawdopodobnie, nie zdając sobie sprawy ze spoczywającej odpowiedzialności, zrobię sobie sam krzywdę i dopiero wtedy zjawią się, żeby mnie ratować, zatamować krew, i zapomnieć po co był mi ten cały gniew.

miłego weekednu!
KurtGodel - #godelpoleca #muzyka #bossanova #funk #70s

Chic - Sao Paulo

15 000 ...
  • 15
@KurtGodel: Zdefiniuj, co to znaczy "chciałbyś w niej żyć", bo dostrzegam wiele możliwości (a więc i wiele utworów), ale żadna nie jest na tyle dobra, żebym ją przeforsował bez pytania się innych o zdanie.

@alkan: chciałbym ująć to w możliwie najbardziej pokrętny sposób, ale jak próbuję zrozumieć czemu u mnie padło na ten kawałek, to dochodzę do wniosku, że kwestia rozbija się głównie o poczucie, wyobrażenie sobie scenerii, którą w najbardziej intuicyjny sposób możemy połączyć z dźwiękami. u mnie jest oczywista sprawa. do tego towarzyszące odsłuchowi poczucie bezpieczeństwa, bo tego często szukam w muzyce.