Wpis z mikrobloga

Muszę się wyżalić w internecie, bo nie wytrzymię zaraz.
Kupiłem bilet na PKP IC. Lata pociągiem nie jechałem, myślę, będzie fajnie. Pech chciał, że najbardziej pasuje mi bezpośredni pociąg z Rzeszowa do Gdyni. Z Rzeszowa do Gdyni.

Z RZESZOWA DO GDYNI !!!
Odjazd 5 rano. Wagonów z 7 (około, nie liczyłem; siedzę w numerze wagonu 16 ale to pewnie nic nie znaczy). Ludzi z 40.
#!$%@? pusty pociąg przez całą Polskę.

Ale ja nie o tym. No więc żyjemy w 21 wieku i wczoraj na kiblu kupiłem sobie bilety na pociąg, normalka. Wpisało się inne imię, olałem to, pełna stawka zapłacona, żadnych zniżek. A w pociągu kierownik (nie tylko pani kontroler, kierownik pociągu!) mówi że bilet jest nieważny i mam kupić drugi xd Ze on mi załatwi, że przez PayU oddadzą mi pełna kwotę, a ja teraz tylko im im zabekcyluje za kolejny bilet xD Chciałem robić afere, ale i tak by to nic nie dało. Wyśmiałem ich i po półtorej godzinie pani kontrolerka ( w trakcie pisania tego) bez słowa oddała mi wydrukowany ebilet.
Jak się z nich śmiałem to podpytywałem: czy wy to mówicie serio? Specjalnie robicie mi na złość, czy traktujecie to jako obowiązek w pracy? Widzicie absurd tej sytuacji? Zdajecie sobie sprawę, że zapłaciłem wam 100% biletu, żebyście mieli pracę w pociągu widmo, a wy o 5 rano przez półtora godziny teujecie mi dupę?
Jedyna odpowiedź to: nie zgadza się dowód z biletem! - tacy cudzie mają odpowiedzialne zajęcia, ehhhh.....

##!$%@? #zalesie #pkp #rzeszow (nie spytałem, ale ich głupota musi z tamtad pochodzić)

Ps. Pożyczcie długopis. Prawie nim na kartce imię i im zaniosę, ciekawe co powiedzą xD
  • 202
  • Odpowiedz
Tak i na przykład kupujesz 15 biletów dla całej rodziny bo wybieracie się na wycieczkę. To wpisujesz osobno każdego? Przecież to #!$%@?ć się można. Czy nie lepiej kupić 1x15 na swoje nazwisko rozdać cioci, babci itp?


@Trismagist: widać, że mamy tutaj do czynienia z wybitnym teoretykiem kupowania biletów PKP przez internet. Gdybyś choć raz kupował w ten sposób bilet, nie pisałbyś takich bzdur.
  • Odpowiedz
@Fidelis: to jak w takim razie ktoś może żądać roszczeń od Nationala skoro jak napisałem wyżej - sprawdza się tylko kod biletu, mimo że imię też na części z tych biletow jest, a ten bilet możesz sobie wydrukować w domu i 50 razy. Co z reszta rzadko się zdarza, ale zdarza, że na pierwszym przystanku wchodzi chłopak a na drugim dziewczyna (bądź na odwrót) i próbują szczęścia na jednym bilecie,
  • Odpowiedz
@nielubiejerzy gościu. #!$%@?łeś, bądź facetem i weź to na klatę, a nie płaczesz w internetach i masz pretensje, że pracownik spółki postępuje zgodnie ze swoimi obowiązkami.
  • Odpowiedz
@nielubiejerzy: olaboga wpisało się i mi dupę trują!! nie, to ty źle wpisałeś dane, a oni po prostu wykonują swoją pracę i nic tu do gadania nie ma to ile osób jechało i to, że jest to 5;00
#!$%@?łeś, mam nadzieję że za swą butną postawę jeszcze Ci #!$%@? mandat
  • Odpowiedz
  • 0
@nielubiejerzy Twoja jest racja zdroworozsądkowo. ale oni po to mają ten regulamin, żeby stosując sie do niego, niezależnie od indywidualnych przypadków, nie wyjść na minus.

to samo robią prywatne firmy, bo też mają regulaminy i szeregowy arbeiter nie zaryzykuje swojej premii dla Twojego dobrego samopoczucia
  • Odpowiedz
@rraaddeekk: pomylenie swojego imienia jest dziwne :) ale myślisz, że w tym samym pociągu jechało 10 osób z nazwiskiem opa? Jeśli pociąg był z obowiązkowymi miejscówkami to już całkiem nie powinno być problemu.
  • Odpowiedz
@nielubiejerzy: tez jest to dla mnie bezsens, ale widze jeden plus sytuacji - nie ma wykupowania tanich biletow na popularne kierunki i ich sprzedaz potem na allegro jak z polskim busem. Co prawda w pkp mozna max 30% oszczedzic ale znajac Polakow to wszystko jest mozliwe.
  • Odpowiedz
też jest to dla mnie bezsens, ale widzę jeden plus sytuacji - nie ma wykupowania tanich biletów na popularne kierunki


@macabrankov: w FAQ i już wyżej ktoś pisał, wystarczą dane jednej osoby, więc może ktoś kupić zapasowe miejsca dla dowolnych osób.

13. Czy jeżeli kupuję bilet dla kliku osób, należy podać dane pozostałych osób?

Na bilecie jako Podróżnego należy wskazać tylko jedną osobę, nawet w sytuacji, gdy bilet został zakupiony
  • Odpowiedz