Wpis z mikrobloga

Muszę się wyżalić w internecie, bo nie wytrzymię zaraz.
Kupiłem bilet na PKP IC. Lata pociągiem nie jechałem, myślę, będzie fajnie. Pech chciał, że najbardziej pasuje mi bezpośredni pociąg z Rzeszowa do Gdyni. Z Rzeszowa do Gdyni.

Z RZESZOWA DO GDYNI !!!
Odjazd 5 rano. Wagonów z 7 (około, nie liczyłem; siedzę w numerze wagonu 16 ale to pewnie nic nie znaczy). Ludzi z 40.
#!$%@? pusty pociąg przez całą Polskę.

Ale ja nie o tym. No więc żyjemy w 21 wieku i wczoraj na kiblu kupiłem sobie bilety na pociąg, normalka. Wpisało się inne imię, olałem to, pełna stawka zapłacona, żadnych zniżek. A w pociągu kierownik (nie tylko pani kontroler, kierownik pociągu!) mówi że bilet jest nieważny i mam kupić drugi xd Ze on mi załatwi, że przez PayU oddadzą mi pełna kwotę, a ja teraz tylko im im zabekcyluje za kolejny bilet xD Chciałem robić afere, ale i tak by to nic nie dało. Wyśmiałem ich i po półtorej godzinie pani kontrolerka ( w trakcie pisania tego) bez słowa oddała mi wydrukowany ebilet.
Jak się z nich śmiałem to podpytywałem: czy wy to mówicie serio? Specjalnie robicie mi na złość, czy traktujecie to jako obowiązek w pracy? Widzicie absurd tej sytuacji? Zdajecie sobie sprawę, że zapłaciłem wam 100% biletu, żebyście mieli pracę w pociągu widmo, a wy o 5 rano przez półtora godziny teujecie mi dupę?
Jedyna odpowiedź to: nie zgadza się dowód z biletem! - tacy cudzie mają odpowiedzialne zajęcia, ehhhh.....

##!$%@? #zalesie #pkp #rzeszow (nie spytałem, ale ich głupota musi z tamtad pochodzić)

Ps. Pożyczcie długopis. Prawie nim na kartce imię i im zaniosę, ciekawe co powiedzą xD
  • 202
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: Tak i na przykład kupujesz 15 biletów dla całej rodziny bo wybieracie się na wycieczkę. To wpisujesz osobno każdego? Przecież to #!$%@?ć się można. Czy nie lepiej kupić 1x15 na swoje nazwisko rozdać cioci, babci itp?
  • Odpowiedz
proszę, nie rozmnazaj się ;) choć pewnie i tak to Ci nie grozi :D Powinni zadzwonić na policję? Jesteś bezapelacyjnie najgorszy z całej bandy, która mnie szkalowała w tym wątku.

Żeby ułatwić myślenie - zgadzam się że #!$%@? nie sprawdzając danych. Nie czyni mnie to debilem i w ogóle nie o tym jest sprawą. Jestem w szoku nieporadnością PKP. O to chodzi.

Zagadka cały czas otwarta.


@nielubiejerzy: Ja Cię szkaluję?
  • Odpowiedz
@nielubiejerzy: lepiej nie wyjezdzaj za granice bo zawalu dostaniesz. W UK czy wielu innych krajach Europy Wschodniej czesto bilety nawet na autobusy sa imienne. Mam tu na mysli dluzsze trasy na przyklad miedzy miastami. Natomiast w Rosji czy na Ukrainie musisz paszport pokazac. Jak czytasz wykop to uzywasz Tora?
  • Odpowiedz
A czy nie wystarczyłoby żeby na bilecie wydrukowanym generował się unikalny kod QR który kontroler skanuje swoim czytnikiem? Jesśli w bazie danych znajduje się już taki sam zeskanowany kod to znaczy że ktoś jedzie na lewym bilecie. Proste jak drut, ale nie PKP dalej w XIX wieku.


@Trismagist: Przecież na biletach od lat jest kod QR.

Proste jak drut, ale nie PKP dalej w XIX wieku.


Chyba ty ostatnio jechałeś
  • Odpowiedz
#pkp

Ps. Zagadałem jeszcze z jedną babka i już wiem więcej.

Sytuacja z zagadki: nielubiejerzy kupuje przez internet cztery bilety. Przy zakupie system prosi go o podanie jednego nazwiska. nielubiejerzy zabiera trójkę znajomych, ale w ostatniej chwili łamie nogę i zostaje z domu. Jedzie więc trójka znajomych, każdy z biletem, na każdym bilecie jest wpisany nielubiejerzy. Żadna osoba z trójki znajomych tak się nie nazywa. Co teraz?

PKP
  • Odpowiedz
  • 3
@Leber88 tak i jeszcze ludzie z Podkarpacia śpią w skarpetkach, żartują z poważnych tematów i robią herbatę z wody po pierogach. No i tracą swój prywatny czas na produkowanie się w internecie 10 razy pisząc to samo na temat regionu w Polsce, którego nie lubią ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@nielubiejerzy: bait jakis? Jaki patologiczny regulamin? Miales jak byk napisane, ze amsz wprowadzic swoje imie i nazwisko a potem to olales i sie #!$%@? dziwisz ze nie chcą CI zaliczyć. Jak ja nie nawidzę takiej mentalności. Ktoś ma stać nad Tobą z linijką z instrukcją na całe życie? Jak nie potrafisz ogarnac tak prostje sprawy jak WPISANE SWOJEGO IMINIENIA gdzie nie to ze bylo to jakies nie czytelne czy co tylko wprost przyznajesz że olałeś to cierp.

Myśle, że tu chyba nie ma co Ci tlumaczyć, brakuje troche oleju w głowie i tyle.

Na prawde, kiedys myslalem ze tacy ludzie to chodzące baity i po prostu wszystkich na około prowokują dla żartów - ale im dłużej żyję tym coraz bardziej się przekonuje jak bardzo bylem w błędzie
  • Odpowiedz
@k8lin Tego to nie wiem :-)
Czy nie mogę mieć własnego zdania?
Ja Podkarpacie bardzo lubię, zwłaszcza góry. Sanok też ma swój klimat.
Nie tracę prywatnego czasu tylko firmowy :-) A mam go dzisiaj pod dostatkiem to odpowiadam Wam wszystkim, drodzy mieszkańcy Podkarpacia.
Widzę, że trochę krytyki strasznie Was boli. Z mojego miasta cały czas się śmieją i jakoś nie mam o to problemu (pochodzę z Krakowa, miasta noży i meczet,
  • Odpowiedz
@nielubiejerzy: A nie mają czytników i bazy danych? National Express ma to rozwiązane dość prosto - jak raz się zeskanuje bilet maszyną biletową to już więcej nikt na tym konkretnym bilecie nie wejdzie bo system będzie odrzucał. A jak maszyna nie działa, bądź nie dostałem to przed kursem się drukuje listę z kodami biletów i wykreśla kod biletu i nikt na dwóch kopiach jednego biletach z Internetu i tak nie
  • Odpowiedz
@Tabassco Wydaje mi się, że Podkarpacie ma kompleks Polski drugiej kategorii. Świat poszedł do przodu i z tego niedostatku przeniesiono ludzi do względnego dobrobytu. I chyba stało się to zbyt szybko.
  • Odpowiedz
@nielubiejerzy: @Lukaszeu07: @sz__po: @wykopowiczka69: @szaman_aman: @Trismagist: @xetrov:
Z biletem imiennym chodzi głównie o jakiekolwiek roszczenia wobec przewoźnika, np. reklamacje, odszkodowania itd. Jeżeli nie byłoby imienia i nazwiska każdy posiadacz biletu elektronicznego lub jego wydruku mógłby dochodzić roszczeń. I jak przewodnik miałby ocenić kto rzeczywiście był pasażerem? Inaczej jest w przypadku biletów kupowanych w kasie, te są na okaziciela,
  • Odpowiedz