Wpis z mikrobloga

A też pokażę swój pojazd mechaniczny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Aśka 2016 rok, sedan. 1.4l, 140 KM PB+LPG, manual. Kolega wymienia opelki co 6 m-cy, więc kupiłem od niego z przebiegiem 8k, 6 miechów po 1-wszej rejestracji więc chyba nie kręcony :P Pod koniec lipca zostawił mi go na tydzień, żebym sobie zrobił jazdę próbną, po wrzuceniu 2-ki, wiedziałem już, że biere :D w sierpniu kupiłem. Przesiadłem się z otrzymanej w prezencie Corsy C 2004, 1.0l, która nawet nie miała wspomagania. Dzięki niej stałem się mistrzem parkowania wszelakiego, ale niestety serwisowanie tego auta było cholernie drogie, bo zbyt częste. Jak rok temu ściągała ją laweta, to wiedziałem, że czas się rozstać ( ͡° ʖ̯ ͡°) Do niedawna, już w astrze miałem uczucie, że mi zimno w stopy, bo przyzwyczaiłem się, że jak lał deszcz, to w corsie mi na buty kapało... Z astry jestem bardzo zadowolony. Bardzo. PB nie wiem ile spala, ale LPG średnio 11,6, większość w mieście a nie lubię wolnej jazdy. Na trasie 700km podobnie, większość autostrada z tempomatem na 160-180. z Rzeczy, które uznaję za minus, to podłokietnik prawy trochę za krótki, ale jak jest trasa to naprawdę spoko. Przyciski od szyb są zbyt wysunięte i często jak chcę oczyścić przednie szyby, to otwieram tylne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zbiornik na płyn do spryskiwaczy mógłby być trochę większy. Wychodzi na to, że miesięcznie robię 1600 km. Co byście polecili na kolejne auto z silnikiem >250 KM AT? Zdecydowanie coś innego niż Opel, chciałbym się zapoznać z inną marką. Tak na dzisiaj do 200k złota, max dwulatek. #opel #astra #pokazauto
Pobierz
źródło: comment_1D3FFedKIVzN1QJRaX3dV3psBTPCBxpN.jpg
  • 32
@taki-o-kamil: ale nowych Insigni? U nas jak rejestrowałem 2 tygodnie temu to była pierwsza rejestrowana w powiecie i Pani musiała ja specjalnie do bazy danych dodać :p ja się zastanawiałem między Insignia a Artreonem ale wygrała Insignia że względu na to że jest większa i ma fajne bajery. Te inteliluxy robią robotę ;) za moją w najwyższej wersji ale z niewieloma dodatkami i słabym silnikiem 100k dałem. Aaaaa no i jeszcze
Kolega wymienia opelki co 6 m-cy


@taki-o-kamil: Jak to jest możliwe? Przecież utrata wartości jest potężna.

Przesiadłem się z otrzymanej w prezencie Corsy C 2004, 1.0l

58500 Panie kochany.

Tak na dzisiaj do 200k złota, max dwulatek


No niezły przeskok...
@komoornik: SCF to chyba najgorszy możliwy recenzent samochodów, nic się nie zna a dużo gada.
@taki-o-kamil: Jak chcesz Stingera rozważyć to lepiej obejrzyj film Pertyna. Jechałem polecaną tu Insignią i faktycznie potwornie wielki, ale wygodny samochód, za tą cenę warto. No i jak kupujesz z salonu to idź do salonu i dostaniesz do pojeżdżenia bez problemu każde auto.
@Vetinari: nie trzeba się znać. Wystarczy że przejeździł ładnych parę aut i to nie ze sprzedawcą na siedzeniu po 2km, tylko każdym autem zrobił co najmniej kilkadziesiąt jak nie kilkaset kilometrów.
@m4kb0l: Wtedy jak składałem swój konfig, to wychodziło chyba 82k brutto. Zmienia, bo w oplu pracuje, ma dobre warunki. Jeździłem starym i słabym samochodem, chciałem coś większego, silniejszego no i przede wszystkim pewnego. Trafiło mi się wszystko za jednym razem. A na razie rozpoznaję rynek, bo latami przeleżałem pod motoryzacyjnym kamieniem :P