Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czasem się zastanawiam czy selekcja noworodków w Sparcie nie była najgenialniejszym pomysłem ever. Przecież to co my teraz robimy z tą całą medycyną to jest parodia. Ogromne koszty finansowe i społeczne leczenia ludzi, którzy nie mają szans na normalne życie. Skazywanie ich rodzin na wieloletnie cierpienie. Osłabianie genów ludzkości też powinno być brane pod uwagę. Wiele chorób i dysfunkcji pewnie dałoby się wyeliminować poprzez likwidację wadliwych genów. Co o tym myślicie?
#przemyslenia #kiciochpyta #medycyna #genetyka #choroby

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania:

Wiele chorób i dysfunkcji pewnie dałoby się wyeliminować poprzez likwidację wadliwych genów. Co o tym myślicie?

Pewnie tak, ale nie wolno tego robić, bo wiąże się to z manipulacją genomem. I o ile manipulując genomem można zrobić z człowieka "cyborga" (w sensie - dorzucić mu trochę funkcji) co byłoby złe, o tyle np. leczenie niektórych nowotworów mogłoby być łatwiejsze. Ale na to nie ma niczyjej zgody - państwa zakazują,
  • Odpowiedz
  • 1
W podbazie też tak myślałem. I nie pisze o podbazie by tę ideę czy OPa deprecjonować. Potem wyczytałam z książek i internetow, że to jednak słabe rozwiązanie. Z punktu widzenia przetrwania gatunku, jedną z najsłabszych stron homo sapiens jest bardzo ograniczona pula genetycza. Inaczej mówiąc, mamy za mało różnych genów. Przez to np. niezdrowe sa dzieci bliskiego rodzeństwa. Gorzej że to sprawia że jesteśmy bardzo wrażliwi na bakterie i wirusy. Nigdy nie
  • Odpowiedz
@Krzakol właśnie też miałam o crispr wspomnieć. Bardzo chciałabym żeby jeszcze za mojego życia edycja genów była powszechnie dostępna, szkoda tylko że dla wielu jest to temat kontrowersyjny
  • Odpowiedz
@Kapitan_Tytus_Bomba prawda. Nikt nie ma prawa decydować o tym. Chociaż mi też kiedyś wpadła do głowy myśl, że bez ludzi chorych, kalekich, którzy w dodatku często są umysłowo upośledzeni byłoby lepiej. Jednak jakimi ludźmi by nas to uczyniło? Zamiast takich pomysłów, lepiej byłoby dać ludziom darmową i momentami przymusową antykoncepcję.
  • Odpowiedz