Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czasem się zastanawiam czy selekcja noworodków w Sparcie nie była najgenialniejszym pomysłem ever. Przecież to co my teraz robimy z tą całą medycyną to jest parodia. Ogromne koszty finansowe i społeczne leczenia ludzi, którzy nie mają szans na normalne życie. Skazywanie ich rodzin na wieloletnie cierpienie. Osłabianie genów ludzkości też powinno być brane pod uwagę. Wiele chorób i dysfunkcji pewnie dałoby się wyeliminować poprzez likwidację wadliwych genów. Co o tym myślicie?
#przemyslenia #kiciochpyta #medycyna #genetyka #choroby

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 53
  • Odpowiedz
Medycyna w ciągu wieków dlatego tak się rozwinęła aby dawała ludziom nieuleczalnie chorym chociaż odrobinę szansy na normalne życie, a to czy rodzina zajmuje się takimi ludźmi to już ich decyzja . Moim zdaniem nikt nie ma prawa decydować kto ma żyć a kto nie ,na dodatek robić to w taki okropny sposób jak robili to w Sparcie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Klepajro typy ludzi których wymieniłem raczej nie są zdrowi. Np w przypadku seryjnych morderców problemy seksualne często warunkują to kim ktoś taki się staje. Problemy takie to często fizyczne odstępstwa od normy.
  • Odpowiedz
@Szatanski_werset @Szatanski_werset No tsk to nie ale zakaz np w Polsce rozmnazania osob z downem np musisz miec wszektomie refundowana przez panstwo albo musisz opuścić ten kraj. Pare pokolen i downa nie ma jeśli wszystkie kraje by sie do tego stosowały. Ludzie z downemtez mogli by miec dzieci:
A) adopcja
B) cos w stylu invitro po uprwnieniu sie ze dana komórka i plemnik nie stworza downa czy inna ingerencja w
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem Downy to nie zwierzeta i ich sie nie rozmnarza xd. Chyba wiesz ze downy nie rodza sie z downow tylko z normalnych zdrowych ludzi? Tacy ludzie sa malo plodni a jesli juz to chyba inna liczba chromosomow nie pozwala na zaplodnienie. Zespol downa jest raczej abberacja genetyczna anizeli jakims czynnikiem prawdopodobienstwa ktory moznaby wyeliminowac ( chyba ze mowa o wieku).
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: myślałem o tym jakiś czas temu i wymyśliłem coś takiego: badania prenatalne były by wykonywane zawsze, w razie wykrycia jakiś większych nieprawidłowości przed rodzicami stała by decyzja aborcja albo nie. Jeśli aborcja to ok, jeśli nie to biorą wszystko na klatę i zero dodatkowej pomocy od państwa z tytułu niepełnosprawnego dziecka. Oczywiście wyniki badań nie dają 100% pewności, dlatego jeśli by się zdarzyło że nieprawidłowości nie zostały by wykryte
  • Odpowiedz