Wpis z mikrobloga

Jak można wymyślić WEGAŃSKĄ KARMĘ DLA KOTA. Przecież to jest chore, to jest znęcanie się nad zwierzętami, nie wierze, że ktoś może być taką amebą umysłową żeby dawać to swojemu biednemu kotu. Kto to w ogóle dopuścił do produkcji?! Ja #!$%@?..
  • 60
  • Odpowiedz
@kendyl93: @sorelle: Tylko takiej karmy nie da się na chwilę obecną zbilansować tworząc produkt, który nie będzie kosmicznie drogi.
Dla porównania:
Pies: Prawie, że wszystkożerca. Udział składników pochodzenia roślinnego w diecie: 30-60%.
Kot: Ścisły mięsożerca. Udział składników pochodzenia roślinnego w diecie: <10%
Prawidłowa dieta kota powinna się w prawie 90% składać z produktów pochodzenia zwierzęcego.
Zbilansować soją tego nie idzie, z powodu deficytu tauryny i paru innych aminokwasów.
  • Odpowiedz
lepiej zobacz ile jest mięsa w kitkatach i innych whiskasach i wtedy zacznij się oburzać


@Krawcowy: dlatego ja mojej suplementuje mięso, a to wołowinkę dostanie, a to wątróbkę czy kurczaka. :P
  • Odpowiedz
@spluczka: Jakbym miał kupić sobie chomika czy innego kraba, to najpierw pół roku bym się szkolił z obsługi tego cosia żeby mu nic nie brakowało. A tu ktoś bierze psa i każe mu #!$%@?ć marchewkę _
  • Odpowiedz
@spluczka: psy w przeciwieństwie do kotów wytwarzają małe ilości swojej tauryny i witaminy d i przeżywają ich niedobory (zwłaszcza że tauryna zazwyczaj jest w takiej sytuacji suplementowana). na ZBILANSOWANEJ diecie dałoby się, a ryż z marchewką na pewno nią nie jest - psy potrzebują ok. 15-30% białka w jedzeniu, to w #!$%@? dużo jak na wege klimaty. i nie wiem jak w polsce, ale na zachodzie da się kupić wegetariańskie
  • Odpowiedz
@yoreciv w ogóle nie wiem o co chodzi. Wątek z przed tygodnia, ten link co niby podał mi nie działa. Po moich innych plusach w tym wątku wynika jasno, że w życiu psa wegańską dietą bym nie uraczyła, ale rozumiem, że chodziło o to żeby komuś dojechać i błysnąć a nie zastanawiać się nad czymkolwiek ()
  • Odpowiedz
@spluczka: Psy mogą sobie żyć na diecie wege, no ale mnie nie #!$%@?ło do końca XDD Sama by sie wygłodziła na śmierć, jedząc tylko ryż i marchewki. I szkoda, ze tego nie robiła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A do włascicieli kotów na wege diecie to bym strzelał
  • Odpowiedz
Psy mogą sobie żyć na diecie wege


@BrotatyChleb: nie, nie mogą

Nie tylko ALA (omega-6) oraz LA (omega-3) są ważne. Jest jeszcze kilka innych kwasów pochodnych, niezbędnych dla życia i zdrowia psów.

Są to kwasy: AA, GLA, DGLA (pochodne omega-6), oraz DHA, EPA
  • Odpowiedz
@yoreciv: linków do polskich źródeł Ci nie podam, bo takowych nie ma.

Mogę Cię odesłać do google, słowa kluczowe "omega desaturation dogs", wtedy znajdziesz przynajmniej kilka-kilkanaście publikacji naukowych z ostatnich 5-10 lat, po przestudiowaniu których będziesz mi w końcu mogła przyznać rację ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Opracowań typu tl;dr, napisanych np. dla hodowców psów też jest niewiele, ale po
  • Odpowiedz