Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałbym poznać obiektywną opinię, ewentualnie argumenty do rozmowy, której najpewniej mogę się spodziewać w najbliższym czasie.
Przedstawię temat w skrócie:

Będziemy mieć z dziewczyna dziecko w kwietniu. Oboje jesteśmy na dorobku. Brak auta. Solidarnie moi jak i jej rodzice zobowiązali się do pomocy finansowej w związku z weselem, ale to dopiero za 1,5 roku. Pozostaje problem samochodu, bo tak: moi rodzice 70 lat, dawno na emeryturze, żyją bez przepychu, a nawet biednie bo wiele nie mają i zadeklarowali się dac 10k (bo więcej nie mają, wychowali 3 dzieci), ale z myślą ze drudzy rodzice dadzą tyle samo.
Drudzy rodzice w kwiecie wieku lat 45, dobry samochód, 2 mieszkania pod wynajem+swoje, 2 wycieczki w roku must be (sezon letni ciepłe kraje, a zimowy narty) powiedzieli ze nic nie dadzą bo 10k wystarczy a samochód kupimy po ślubie. Ja nie chce nikomu zaglądać w portfel, ale maja jedyną dorosłą córkę! Szkoda mi swoich rodziców bo oni muszą sobie odmawiać do tego stopnia ze jestem w stanie nie wziąć pieniędzy od moich rodziców i kupic byle co za 3-4k za pieniądze ktore mamy odłożone na "czarna godzinę".
Mirki, co mam zrobić?
#feels #zwiazki #wesele #odwiadczyny #problem #rozowepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: akado
  • 219
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: O ja #!$%@?. Moze idz do pracy? W sensie, jej rodzice pracowali, robili kariere i pieniadze, wychowali corke i po tym wszystkim nie moga sobie pokorzystac z zycia, bo maja ziecia frajera, ktory chce od nich kase?

U mnie zasada byla prosta, do momentu ksztalcenia sie, rodzice mnie wspomagaja, pozniej musialem sobie radzic, a powoli sytuacja sie tak uklada, ze to ja bede wspomagac rodzicow.

Jezeli twoi sa w wieku
  • Odpowiedz
Zrób jak uważasz, ale warto im powiedzieć w czasie poważnej rozmowy, że wsparcia oczekujecie. Jeśli nie - dowiedzą się o skutkach z czasem, gdy już nie będziecie ich pomocy potrzebować.


@SPGM1903: Twoja wypowiedz to chyba najwiekszy #rakcontent jaki przeczytalem na tym serwisie. A jestem tu juz ladnych pare lat. Ja #!$%@?, przeciez to jest szantaz emocjonalny, jeszcze w dodatku na wlasnych rodzicach.

Ludzie, serio nie macie jakiegos wewnetrznego wstydu? Jeszcze rozumiem,
  • Odpowiedz
Rodzice dziewczyny nic nie dali, bo są pewnie sami #!$%@? kredytami po uszy


@taajniak: Ja obstawiam, bo pewnie bym tak samo zrobil, ze widzac co przyszly maz mojej corki robi to wolalbym nie dawac kasy, bo pewnie by #!$%@? od razu, patrzac na to jak planuje rodzine.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ale wiesz, że jesteście dorośli i absolutnie nikt nie jest zobowiązany wam w niczym finansowo pomagać? Dzieci też się nie biorą z niczego. Rodzice różowej cię w ogóle lubią, może czymś im kiedyś podpadłeś? Może chcą ją przetrzymać, żeby bieda jej zajrzała w oczy i to ją zmotywuje do zostawienia ciebie?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Tacy dorośli jesteście że dzieciaka robicie a na wesele czy auto to już dej dej?
3-4 k macie na czarną godzinę odłożone kiedy macie dziecko w drodze i wesele zaplanowane? Serio?
Nawet mi cię nie żal, dziecka żal.
Dzieci robią dzieci.
  • Odpowiedz
  • 7
@miki4ever: Pełna zgoda. Z resztą tak jak pisałem, ja nie wierzę w to że zostawią córkę bez pomocy. Raczej widząc przyszłego zięcia, ojciec młodej załamał ręce sobie go testuje.

@taajniak Teraz pewnie żałuję, że nie porozmawial z córką o antykoncepcji. Bo jak widać sama tematu nie ogarnęła.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Kup Lanosa w gazie - wydatek około 3-4 tysięcy zł. Bardzo tanie w utrzymaniu auto. Znajdź lepszą pracę lub w ogóle znajdź. Będziesz miał dziecko na utrzymaniu, czyli dodatkowa osoba w gospodarstwie ale taka, która na siebie nie zarabia.
Nie licz na pieniądze od rodziców, jak ci dadzą to spoko, ale powinieneś sam o to dbać żeby mieć pieniądze.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
1. Nie rób wesela, tylko obiad. Wydasz góra 2-3k w zależności od klasy miejsca.
2. Zastanów się, czy na pewno samochód jest wam potrzebny.
3. NIE BIERZ PIENIĘDZY OD RODZICÓW.
4. Jak teściowie dać nie chcą, to niech nie dają, ich hajs i ich sprawa, co z nim zrobią.
#!$%@?, że takie rzeczy trzeba tłumaczyć dorosłym ludziom, ja #!$%@?ę.
  • Odpowiedz