Wpis z mikrobloga

@aks_762: > Znawcy zwyczajów korespondencyjnych twierdzą, że tradycyjnie przecinka w tym miejscu nie powinno być, ale i ta kwestia nie została uregulowana w przepisach. Mirosław Bańko, PWN

Po poważaniu zwykłem dawać myślnik, niektórzy stawiają przecinki. Wydaje mi się, że coś między poważaniem i podpisem powinno być. Minimum to osobny wers dla podpisu. Jerzy Bralczyk, prof., UW i WSPS


Żadne zasady, tylko tradycja, która w obecnych czasach jest zwyczajnie często niepraktyczna.
  • Odpowiedz
@ipkis123 @Nicescroll na Wykopie, czy Facebooku nie przekazujemy szczegółów naszych procedur. Pamiętajcie, że obowiązuje nas tajemnica bankowa. Stąd prośby o kontakt w innych kanałach. Zapewniamy, że jesteśmy pracownikami mBanku ;) Oczywiście Pozdrawiamy, Zespół mBanku ;)
  • Odpowiedz
Jeśli to agencja PR to robi bardzo kiepską robotę.

@Nicescroll: już wiemy, że to nie jest agencja, ale dlaczego robią kiepską robotę? Wg mnie bardzo dobrze robią, że wysyłają do kontaktu z bankiem. Dlaczego? Bo ja lubię swoje pieniądze i na pewno nic bym nikomu na wypoku nie podał odnośnie mojego konta. A że inni mogą mieć "bardziej luźne" podejście do tematu to ktoś mógłby tutaj sytuacja wykorzystać.

  • Odpowiedz
@przemilcze: Służę:

Listy elektroniczne pod tym względem nie różnią się od tradycyjnych: w zasadzie przecinka po formule kończącej list (a przed podpisem) być nie powinno. Wiele osób (w tym niżej podpisany) czuje potrzebę umieszczenia tam jakiegoś znaku – nie tylko dlatego, że w tym miejscu w głośnym czytaniu uczynilibyśmy pauzę, ale także dlatego, że jakiś znak wymagany jest tam ze względów składniowych. Jeśli nie chcemy postawieniem przecinka narażać się na posądzenie o błąd,możemy po formule kończącej list umieścić myślnik. Najlepiej jednak stosować się do wydanych w Polsce wzorników listów i nie umieszczać po formule pożegnalnej żadnego znaku interpunkcyjnego.

Mirosław Bańko, PWN


nie wiem, doprawdy, gdzie się spotkałeś ze stopkami
  • Odpowiedz
  • 0
@ZespolmBanku Wiadomo, że nie jesteś/cie robotem/ami kiedyś zapomniałeś/aś przecinka i wyszło, że sami siebie pozdrawiacie samoluby ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zapomniałbym

Pozdrawiam,
Reezu
  • Odpowiedz