Wpis z mikrobloga

Czaicie, że dziś nosimy przy sobie 24/7 dostęp do internetu, kontaktów, rozrywki, gpsa, no po prostu wszystkiego i jakby spojrzeć na to z boku, to widzicie jak bardzo ograniczonym rozwiązaniem jest noszenie tego w formie urządzenia, które trzeba ciągle ładować, które można zgubić itd? Jeszcze trochę, myślę że za 15-20 lat, pojawią się rozwiązania typu komputer w głowie, obsługiwany przez nasz osobisty mózg - żadnych smartfonów które są zawodne, tylko dożywotnio płytka wszczepiona w mózg. Idziesz ulicą i kątem oka widzisz temperaturę, godzinę, dzień tygodnia i możesz "kliknięciem" przejrzeć prognozę pogody, spoglądasz na autobus i wyświetla ci się jego rozkład i możliwe destynacje, patrzysz na knajpę i rozwija się jej menu itd itd, ja cię kręcę :D trochę przerażające, ale z drugiej strony wygląda na to, że właśnie taka przyszłość jest przed nami. Jeszcze zobaczycie jak nasze wnuki będą się śmiały, że nosiliśmy przy sobie te śmieszne smartfony, tak jak my nie wyobrażamy sobie, że kiedyś żeby się z kimś skontaktować trzeba było iść na pocztę i wysłać do niego list.

#ciekawostki #przemyslenia #technologia
  • 35
  • Odpowiedz
  • 0
@Fafnucek kwestia dyskusyjna - młode pokolenie raczej nie wyobraża sobie już życia bez stałego dostępu do internetu, np ja jak zgubiłam telefon to czułam się jak bez ręki, nic nie da się załatwić - nawet przelewu nie zrobisz.
  • Odpowiedz
@whiteglove najlepsze jest to jak zakładasz swoją wersję wydarzeń, przypuszczasz co może się stać za 20 lat, ale znajduje się pełno osób, które wiedzą lepiej i dememtują, że tak nie będzie, bo na pewno będzie tak i tak. Ciekawe czy analogicznie 20 lat temu na takim wykopie pisaliby, że za 20 lat to będą okulary wirtualnej rzeczywistości dostępne dla każdego w sklepie. Ze będą komputery wielkości paczki papierosów mocniejsze niż te
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@whiteglove: pierwszy odcinek Black mirror może być trochę zniechęcający, kolejne są już naprawdę wciągające :)
Polecam zacząćvod 3 sezonu.

Jak masz takie rozkiminy odnośnie technologii to serial ci się spodoba
  • Odpowiedz
  • 1
@stop_dyskryminacji_zielonek skąd wiesz, że nie śledzą nawet jak go wyłączysz? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Do tego pozostaje twoja aktywność w internecie, rozmowy telefoniczne, nagrania kamer miejskich - naprawdę, dzisiaj śledzi się każdego.
  • Odpowiedz
Masz 8mld ludzi i ta liczba rośnie. Jak na mój gust, to nawet jeśli taka możliwość będzie, to będzie z niej korzystać jakiś śrenio-niewielki procent ludzi. Mmy dostęp do operacji plastycznych. Dlaczego po ulicach nie chodzą sami piękni ludzie? Koszty niektórych zabiegów, to raczej śmieszne pieniądze.@Fafnucek:
  • Odpowiedz