Wpis z mikrobloga

Do Mirków palących pelletem, uczę się dopiero i mam kilka pytań. Póki co wygrzewam dom i ciągle przestawiam piec. Zastanawiam się czy dobrze to robie, najpierw chciałem ustawić kociol tak żeby pracował w podtrzymaniu, czytałem na forach ludzie na groszku trzymają w podtrzymaniu po 20-30 min, u mnie po 3-4 min (nawiew 20%) wygasa jest zanik płomienia i na nowo rozpalanie. czy przy pellecie nie używa się podtrzymania? Z kolei jak wyłączyłem podtrzymanie dałem histeraze co 20 stopni (na czas budowy) to kocioł dochodzi do temperatury zadanej 60 wchodzi w czuwanie i jak zejdzie do 40 stopni to się rozpala i na wykresie zauważyłem że się rozpala co około 1.5 godziny? Czy to nie za często? Nie zepsuje sobie grzałki w rok? Gdybym zmniejszył histeraze co np na 5 stopni to pewnie rozpalał by się co 30 min? Ile razy u was jest tryb rozpalania w ciągu doby? Nie wiem jak palić tym piecem. A i nie wiem do czego jest, Temperatura zadana zaworu - mam to ustawione na 26 stopni a kręci się koło 22-23. Temp co 60 histeraza 20, cwu nie grzeje, temp załączania pomp 55, min otwarcie zaworu 9%. Nawiew 30% piec #defro zawór czterodrozny dom.ocieplony #palenie #hydraulika #ogrzewanie #piwnica #zapytanie
  • 91
@univac: To tak, powinieneś mieć 3 czujniki. Czujnik cwu - w środku bojlera, czujnik zaworu wbudowanego - przyczepiony zaraz za zaworem na rurze którą ciepła woda idzie w grzejniki, czyli dobrze zaznaczyłem i czujnik od zaworu dodatkowego / podłogowego (w zależności od sterownika) zamontowany za zaworem od podłogówki. Ważne, że podłogówki nie możesz grzać powyżej iluśtam stopni (50 jak dobrze pamiętam, albo coś koło).
@univac: Bo ten zawór musisz dodatkowo zainstalować w sterowniku pieca, żeby był widoczny. W sumie to powinna to zrobić osoba która Ci ten piec instalowała. Czy Ci to jest potrzebne, jak masz termostaty - w sumie Twoja sprawa, ja osobiście wolałbym mieć - na bieżąco widzisz i kontrolujesz jaką temperaturę wysyłasz na podłogówkę, a tak ustawiasz to trochę na oko
@univac: Racja, musi być siłownik, bez tego nie zrobisz. Zawsze możesz przekładać ten od zaworu wbudowanego, albo dokup sobie termometr z czujnikiem zewnętrznym (20 zł w markecie budowlanym), i czujnik przyczep tam za zaworem.

Od pogodowki masz taką niedużą białą skrzyneczke,, a kabel do niej musisz dosztukować sam - dwużyłowy jeżeli dobrze pamiętam. Ale żeby to Ci funkcjonowało, musisz mieć siłownik przy zaworze, inaczej nie będzie miało jak zmieniać temperatury
@robertx a jeszcze mam pytanko, regulujesz klapkę wentylatora nawiewu? U mnie chyba jej nie ma. W instrukcji wentylatora pisze że to opcja dodatkowa, pobieżnie tego szukałem ale nie znalazlem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@univac: piszę od wczoraj również z @robertx. Bardzo zależy mi na Waszej pomocy. Serwis Defro dzisiaj stwierdził, że kocioł ma się wygaszać po awaryjnym przebiciu temperatury o 5 stopni powyżej zadanej i rozpalać po uzyskaniu temperatury histerezy. Doszło do tego, że puścił lut przed kształtką za pompą. Był u mnie dzisiaj instalator, poprawił to. Odpaliliśmy piec z gostkiem z Defro na telefonie. W zasadzie to z trzema i każdy
@teraxul histereza kotla np 3 stopnie, jeśli dużo podlogowki to ja np grzeje kilka godzin 5-6 wyłącza się sam i potem rozpala drugi raz na 5-6 godzin, filozofia grzania peletem polega na samoistnym zapaleniu i gaszeniu a nie pracy non stop jak groszek, ja ustawiłem plan pracy kotła że o tej się zapala i o tej gaśnie itp, ciężka rozkmina te kotly ale juz w sumie jestem zadowolony