Wpis z mikrobloga

Dla wszystkich hejterów #wosp i nie tylko. Oto moja trzecia w życiu pompa insulinowa. Tę i dwie poprzednie (2007 rok, 2011 i 2016) dostałem oczywiście od Orkiestry. W 2007 roku to był szok, bo chorowałem 2 lata, a dzieci w przedszkolu (w 2007 kończyłem zerówkę) myślały, że jestem robotem i chciały w nią klikać. W 2011 roku wpadłem do fontanny i się zepsuła, więc szpital mi ją wymienił, bo mimo to dobrze prowadziłem swoją chorobę. W 2016 roku pompa już nie chciała współpracować, więc wymieniono mi na kolejną. To niestety być może ostatnia w moim życiu, bo po 26 rż. nie dostanę kolejnej. #chwalesie #zalesie #cukrzyca #cukrzycaboners
Cukrzyk2000 - Dla wszystkich hejterów #wosp i nie tylko. Oto moja trzecia w życiu pom...

źródło: comment_0Bc6RqUsGOKIiTQy0BDoiKaxaVWg4NP4.jpg

Pobierz
  • 211
  • Odpowiedz
@machiavellio: @BoloSznurek: @Cukrzyk2000: są pompy, które cały czas monitorują poziom cukru i zaczynają wibrować, kiedy zmierzą hipo/hiperglikemię, sama byłam do takiej podłączona. Jedyną różnicą w konstrukcji w stosunku do normalnej pompy jest drugie wkłucie. Tak czy tak trzeba było mierzyć cukier przynajmniej te 3 razy dziennie, żeby sprawdzić czy wszystko jest dobrze skalibrowane, ale to i tak mniej niż wypadałoby glukometrem.
Z uwagi na dodatkową igłę
  • Odpowiedz
@Cukrzyk2000: @BoloSznurek: @machiavellio: pompy z hipoblokadą to 640G, chyba Veo i niedostępna jeszcze w Polsce 670G, która też sama reguluje bazę, a samych mniej lub bardziej ciągłych monitoringów też jest już kilka. Do tego rozwiązania nieoficjalnego jak używane przeze mnie Loop, OpenAPS, AndroidAPS czy HAPP.
Moim zdaniem najbardziej obiecujące urządzenie to iLet. Problemem też było (jest?) stworzenie takiego glikogenu, który przetrwa dłuższy czas.
  • Odpowiedz