Wpis z mikrobloga

Dla wszystkich hejterów #wosp i nie tylko. Oto moja trzecia w życiu pompa insulinowa. Tę i dwie poprzednie (2007 rok, 2011 i 2016) dostałem oczywiście od Orkiestry. W 2007 roku to był szok, bo chorowałem 2 lata, a dzieci w przedszkolu (w 2007 kończyłem zerówkę) myślały, że jestem robotem i chciały w nią klikać. W 2011 roku wpadłem do fontanny i się zepsuła, więc szpital mi ją wymienił, bo mimo to dobrze prowadziłem swoją chorobę. W 2016 roku pompa już nie chciała współpracować, więc wymieniono mi na kolejną. To niestety być może ostatnia w moim życiu, bo po 26 rż. nie dostanę kolejnej. #chwalesie #zalesie #cukrzyca #cukrzycaboners
Cukrzyk2000 - Dla wszystkich hejterów #wosp i nie tylko. Oto moja trzecia w życiu pom...

źródło: comment_0Bc6RqUsGOKIiTQy0BDoiKaxaVWg4NP4.jpg

Pobierz
  • 211
  • Odpowiedz
Nie znam się na politycznych realiach i kto komu liże dupę. Nazwijcie mnie zdrajcą, banujcie i wysyłajcie do prokuratury. Powiem jedno. Ten kto hejtuje WOŚP musi być zdrowo #!$%@?.

Tyle w temacie.
  • Odpowiedz
@adriano30: Ciekawe info, jeszcze trochę mi zostało do przekroczenia magicznej granicy wieku, ale warto wiedzieć na przyszłość
Dzięki za życzenia, zdrowia dla ciebie i żony
  • Odpowiedz
ale jestes w stanie zrozumiec ze Polska jest jednym z najbardziej obłozonymi podatkamai krajem


@fluchtlinge_willkommen: akurat nakłady na służbę zdrowia mamy bardzo niskie, nawet licząc je jako procent PKB wypadamy tragicznie. A przecież leki czy sprzęt medyczny będzie kosztował tyle samo, więc tak naprawdę liczy się kwota a nie procent PKB, gdzie wypadamy jeszcze gorzej.
  • Odpowiedz
Ten model który masz to chyba Veo, aktualnie kosztuje 16tys u przedstawicieli firmy medtroni


@michaeel:
ceny "sprzętu medycznego" to jest kompletna patologia, a coraz większa skłonność do pozywania wszystkich o wszystko, wcale w tym nie pomaga
  • Odpowiedz
UWAGA! Autor ma błędne informacje na temat pochodzenia jego pomp. O ile pierwszą (tą z 2007 roku) z dużym prawdopodobieństwem mógł dostać z WOŚP to poprzednia i ta teraz nie jest finansowana przez fundację tylko z NFZ!!
Wiem bo sam mam podobną. Zresztą nawet na stronie WOŚP jest informacja o zawieszeniu w 2008 roku tego programu. Sam mam takiego Minimeda, tylko z przezroczystą obudową.

@Cukrzyk2000: Ktoś cię wprowadził w błąd
m.....o - UWAGA! Autor ma błędne informacje na temat pochodzenia jego pomp. O ile pie...

źródło: comment_q3xXiU8d3fsX6e2DVidkUmCxkh0IOdGg.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Cukrzyk2000: Według mnie postęp w dziedzinie pomp insulinowych zatrzymał się 20 lat temu. Zawsze zastanawiam się dlaczego jeszcze nikt nie wpadł na to by poziom cukru był monitorowany cały czas (podczas hipo i hiper glikemi uruchamial sie sygnał) a insulina podawana automatycznie, a wrazie potrzeby glikogen. Tak naprawdę pompa nie załatwia niczego juz lepiej dawac w żyłe większa swoboda.
  • Odpowiedz
@Essaith: Ja mam pompę od 2 lat i sobie chwalę. Kabelki zawsze wciskam w spodenki od pidżamy i nie ma problemu. Jeśli chodzi o odklejające się wkłucia to zdarzyło mi się to raz jak było strasznie gorąco kilka dni. A tak to nie ma problemu. Jedyny problem to w nocy jak się przewracam to trzeba przełożyć na inną stronę.
  • Odpowiedz
@BoloSznurek: Przecież są już takie pompy. Gdzieś o takiej czytałem co niby sama podaje. A na pewno są takie co same monitorują, ale już trzeba samemu podać insulinę. Ale się nie dziwię to jednak elektronika, która może zaszwankować i wprowadzić w hipo i nawet nie będziesz wiedział kiedy. Z drugiej strony to nawet ostatnio była partia zbiorniczków do tego Minimeda co dostał OP gdzie blokował się tłoczek i w pewnym
  • Odpowiedz