Wpis z mikrobloga

Manipulacja jakich wiele, ani wosp nie przeznacza 100 % zbiorki na sprzęt, ani tym bardziej nfz, wydatki na infrastrukturę w tym sprzęt są z punktu widzenia pacjentów najistotniejsze - diagnoza, jej precyzja, 90% sukcesu leczenia, większość inwestycji obecnie w 80% jest finansowane z UE, niemniej chwała kazdemu kti dorzuca złotówkę charytatywnie na ten cel
na wykopie kazdy kto trafia do szptala ratowany jest dzieki Wosp xD


@losmarineros: Skąd i po co bierze się takie gówno? Takie przeinaczanie i wyolbrzymienie jakichś pojedynczych wpisów (o ile znalazł się chociaż jeden sugerujący coś podobnego) miało być argumentem krytycznym wobec WOŚP-u, czy tylko taką przypadkową myślą?
@OjciecPodgrzybek Po cholere mają kupować jak WOŚP da za darmo.. Ehhh, zamiast wywrzeć presję na rządach to idą baranki do puszki nazbierac. Gdyby tyle energii włożyć w protesty to może nie potrzebna byłaby ściepa do puszek, a owsiak nie musiałby kombinować z fundacjami, firmami i tak dalej żeby zarobić jakieś siano. Chociażby miał dostawać milion złotych rocznie to mu się należy.
@losmarineros #!$%@? manipulacja. Nfz płaci tylko i wyłącznie za wykonane usługi np. Kolonoskopie. Ale już endoskop szpital musi kupić sobie sam. Endoskop kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Więc między innymi taki sprzęt jest kupowany za pieniądze WOŚP dla szpitali które nie są w stanie za własne pieniądze kupić sprzet. Sa lekarze ktorzy chetnie wykonaja skomplikowane zabiegi czy operacje ale nie maja na czym. Dodam, że za kontrakty z nfz szpitale muszą
@Stachu_a_kto_przy_telefonie: Nie przetłumaczysz. Ile oni wydają zobacz i to wszystko ;)

Pewnie 1/4 z kasy NFZ idzie na biurokrację, do tego trzeba utrzymywać flotę LPR, karetki, pensje.
@losmarineros: Nie chcecie to nie dawajcie, ale co Was boli, że ktoś chce oddać coś od siebie aby czegoś przybyło. Nawet jeśli ten NFZ by kupował nie wiadomo ile sprzętu, to czy gorzej będzie jeśli kupi się go więcej?
Chyba Cię nikt nie
Po cholere mają kupować jak WOŚP da za darmo..

@Leber88:
WOŚP nie daje za darmo, tylko bezpłatnie udostępnia sprzęt który cały czas jest własnością fundacji.
Dlaczego nie przekazuje szpitalom sprzętu? Bo po którejś akcji okazało się że sprzęt znalazł się w prywatnych klinikach.
@edgarddavids: To jest ubezpieczalnia i nie zajmuje się kupnem sprzętu dla szpitali. Dwa. Zrzutka jest dobrowolna i jak już napisałem, sponsorowanie szpitali przez prywatnych inwestorów czy organizacje charytatywne to nic nie zwykłego. Masz po prostu ból dupy, że ktoś zbiera dodatkowo na szpitale w Polsce.
@OjciecPodgrzybek:

To jest ubezpieczalnia i nie zajmuje się kupnem sprzętu dla szpitali.


za bardzo uogolnilemm z tym nfz, ale wiadomo o co cho. mi chodzi o to ze owsiak bardziej ratuje budzety powiatowe czy wojewodzkie niz zycie ludzkie.

Zrzutka jest dobrowolna i jak już napisałem, sponsorowanie szpitali przez prywatnych inwestorów czy organizacje charytatywne to nic nie zwykłego.


dla mnie tez.

Masz po prostu ból dupy, że ktoś zbiera dodatkowo na szpitale