Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki :D Poszukuję informacji na temat modelu Giulietta. Jakie jednostki silnikowe polecacie (nie ukrywam, że bardziej bym się skłaniał ku benzynowym i najlepiej z LPG), jak wygląda z awaryjnością, jak z kosztami eksploatacji, częściami, itp. itd. ? Kiedyś Alfy uchodziły za awaryjne, choć może to tylko stereotypy ;) Szukam auta koło 2010 roku, może być młodszy oczywiście o ile zmieści się w kwocie. Nie ukrywam, że Giulietta wpadła mi w oko, inne opcje jak narazie to Leon, Mazda 3 i Cee'd. Budżet gdzieś 25k. Jestem ciekaw waszych opinii ;) dzięki i pozdrowionka
#alfaromeo #alfaholicy #samochody #motoryzacja
  • 11
@venturion: 2.0 JTDM jeśli jednak zdecydujesz się na diesela. Mam tę jednostkę w 159 i nie narzekam. Przy 1500 kg masy zbiera się bardzo dobrze. Kultura pracy IMO lepsza od słynnego 1.9 TDI. Myślę, że w małej Guli spokojnie zejdziesz poniżej 7,5l/100km.
@venturion: To może się coś znajdzie, 1.4t-jet bardzo dobry silnik do gazu, jedyna wada to oplowska skrzynia m32. Unikałbym silników Multiair (ale w julce z tego rocznika to chyba tylko wersja 170km to miała) bo wymiana tego modułu kosztuje ok 4k