Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania

Wiele osób nie wie ile zarabia górnik w pracy pod ziemią i mam nadzieję, że wam to dużo wyjaśni. W PGG wprowadzono od 1,5 roku system komputerowy, gdzie każdy pracownik loguje się na swoje konto i ma podgląd także za zestawienie roczne zarobków. Poniżej prezentuję swoje zestawienie na zakończony rok 2017. Zakryłem szczegółowe dane, by nie być zidentyfikowanym :)

- mój staż pod ziemią to ok. 14 lat
- moje stanowisko to górnik eksploatacji podziemnej
- jestem raczej cenionym pracownikiem i fachowcem, zarabiam praktycznie maximum w moim oddziale, praktycznie nie choruję
- prawie 100% dniówek to praca w nocy, a więc każda dniówka ma dodatek nocny (miesięcznie to ok 250zł netto)
- pracuję dużo weekendy
- w dziale ROR, jest wszystko co dostaję na konto, a więc wypłata, premia, węgiel 8 ton (wypłacany 2x w roku), dodatki na dwoje dzieci (600zł na rok), barbórki, tzw. wczasy pod gruszą itp, WSZYSTKO
- nie mam żadnej pożyczki zakładowej, jestem z niej wypisany, gdyż z reguły nie pożyczam - nie chcę żyć na kredyt
- nie należę do związków zawodowych, jedyne potrącenia dodatkowe, to rocznie 120zł na fundację dla dzieci

Trzeba jeszcze wyjaśnić ilość dniówek, która oczywiście jest większa niż dni w roku :) Sam dokładnie nie wiem jak oni to liczą, ale ma to związek z pracą w święta i nadgodziny, a także urlopem i czasami niby wychodzi ponad 40 dniówek w miesiącu. Po co mają taki przelicznik to nie wiem, ale to nie ma do rzeczy, piszę to tylko dla teorii spiskowych, które by pewnie powstały.

#anonimowemirkowyznania #truestory #zarobki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 

Wiele osób nie wie ile zarabia gó...

źródło: comment_IYvxJ5f2zZ9HE3EuUCmkfRhjJSpq4Gba.jpg

Pobierz
  • 4
OP: Zauważ, że gdybym nie pracował w nocy i nie chodziłbym w soboty/niedziele, zarobek miesięczny to odpowiednio -250zł (nocki) ok. - 500zł (za S/N)
Zaczyna być problem z pracownikami, gdyż ci młodsi zaczynają odchodzić, zwalniając się (dostają ok 2000zł netto) i tylko na mojej kopalni, złożono ok 300 wniosków o przeniesienie do JSW

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: kwasnydeszcz}