Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki ja się wykończe. Jestem z tych studentów co żyją w dużym mieście za 1k/mc. Od czerwca 2017 odkładałem pieniądze na wakacje i uzbierałem ponad 2.2k. Dzisiaj przy rodzinnym stole dowiedziałem się że mam zostać ojcem chrzestnym dziecka u dalszej rodziny ze strony ojca. Matka chrzestna zadeklarowała się dać 2k (!) w prezencie. Moich rodziców nie stać na takie wydatki, bo już dają mi na życie.


#zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 143
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania Jeżeli to rodzina na zasadzie, że widzicie się od święta, to daj sobie spokój, bo zamiast mieć jakąś fajną więź z dzieciakiem będziesz tylko "tym od dodatkowych prezentów". A jak to ktoś bliższy, na kogo będziesz miał jakiś tam wpływ i co jakiś czas a to poczytasz bajki, a to zabierzesz gdzieś, a to potłumaczysz jak działa świat - to najlepszą i najrozsądniejszą dla Ciebie opcją jest lokata. Co miesiąc
  • Odpowiedz
wpłacaj dzieciakowi co miesiąc na lokatę jakieś 50-100 zł, a na chrzcie daj dowód jej założenia :-)


@InsaneMaiden: Mówisz do gościa który od zeszłego czerwca dla siebie uzbierał 2200. Jak będzie co miesiąc wkładał stówkę na lokatę dla dzieciaka, to ten dzieciak będzie bogatszy od niego zanim nauczy się mówić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@AnonimoweMirkoWyznania: zastanów się czy w ogóle chcesz być chrzestnym i
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie odmawiaj, nie przejmuj sie tym ile Ona daje. Czy Przejmowałbyś się gdyby była córką milionera i prezent kupiłaby za sześć zer, nie. Więc daj tyle ile uważasz, rodzice będą zadowoleni że się zgodziłeś bardziej niż to ile dałeś no chyba że to Januszowice i krulestwo Janusza więc to juz inny przypadek
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Te, student, weź się ogarnij i przestań p-------ć.
Nie musisz chrzestnym zostawać, a jeżeli zostaniesz, to dasz prezent taki, jaki uważasz i elo. Pójście w staw się, a zastaw się jest durne, a ponadto otwiera furtkę do kolejnych wydatków.
Zresztą co to są w ogóle za sumy z d--y. 2 koła dla dzieciaka? P------o?
  • Odpowiedz