Wpis z mikrobloga

@Redaktor_Naczelny: dla tych co ich stać to nie problem , jezu o tym mowie cały czas. Jak kogoś stać to i teraz ma opieke na piec gwiazdek. Zapytam wprost bo obecnie reguluje to prawo i jest przymus, co w całkowicie prywatnej służbie zdrowia stanie się z osobami bez ubezpieczenia.
  • Odpowiedz
@sEB-q: Mnie nie stać na porsche. Wszystkich nie uszczęśliwisz.
Na rynku ubezpieczeń musi być duża konkurencja -> niskie ceny. Są jeszcze org. charytatywne, kościelne.
W Tajlandii służba zdrowia jest prywatna w 90 paru % na ubezpieczenie nie stać jedynie patoli ze slumsów czy żebraków z ulicy.
  • Odpowiedz
@k_b_k: boli mnie głowa, jak nigdy wcześniej. Do neurologa na nfz długo trzeba czekać, poszedłem prywatnie. Dał skierowanie na tomograf z dopiskiem: pilne. Dzwonie po szpitalach w moim mieście. W MSWiA do 2 tyg. zajebiście. Jadę ze skierowaniem:
-ale to prywatne skierowanie
-to jakiś problem?
-to nie można badań refundowanych z takim skierowaniem
-a ile się czeka na naurologa w nfz?
-długo
-dziękuję Pani.

tomograf prywatnie na drugi dzień
miałem pakiet
  • Odpowiedz
@sEB-q: dokładnie jak mówisz, każdy znajomy lekarz o tym mówi, to by nawet 10zl wystarczyło a czasem i pewnie 5zl żeby te stare raszple nie przychodziły truć dupy
  • Odpowiedz
Prawda jest taka, ze składka jest za mala i powinna byc podwyzszona dwukrotnie + symboliczne 10 zl za kazda wizyte. Nie byloby wtedy zadnego problemu z kolejkami, sprzetem i przepracowanymi lekarzami.
  • Odpowiedz
@sEB-q: Jak wykupi ubezpieczenie zdrowotne to będzie go stać.

@Redaktor_Naczelny: Kto choc troche ma pojecie o polskich ubezpieczalniach ten wie ze ten system u nas by po prostu nie dzialal.
Klasycznie najbardziej wyruchany bylby obywatel.
  • Odpowiedz
@k_b_k: jak ja uwielbiam #!$%@? polaczków jaka to służba zdrowia jest #!$%@?. Płacą grosze a oczekują #!$%@? wie czego. Hurr durr sprywatyzować! Tylko, że wtedy i by ich nie było stać na prywatne leczenie ani na jakieś ubezpieczenie 1000zł za osobę. Teraz płacą 300zł i jeszcze pół rodziny na tym siedzi. Już widzę miny polaczków jak trafiają na oddział ze złamaną ręką i im zaczynają wyliczać: złamanie otwarte, potrzebna operacja, środki,
  • Odpowiedz
  • 6
@k_b_k w NFZ i tak płacisz. Tylko ze musisz, wiec oni mogą Cie miec w dupie i być nieefektywni. Zniesienie przymusu ubezpieczenia w NFZ jest pierwszym podstawowym krokiem
  • Odpowiedz
@sEB-q

zależy w jakim stopniu sprywatyzowane ! wyobrażasz sobie że przeciętnego polaka będzie stać na wycięcie tarczycy za 14 000 zł czy 800 zł za dobę pobytu w szpitalu.... albo operację po złamaniu ręki np 5000 zł?

A czy stać przeciętnego Miecia z Tico zapłacić za naprawę wypasionego Mercedesa jeśli weń stuknie? No właśnie, a jednak ani ubezpieczenie samochodowe ani warsztaty samochodowe nie są państwowe.
  • Odpowiedz
@sEB-q: chyba sobie nie wyobrazasz bolu dup tych mocherow gdyby mieli placic za to co im sie nalezy.Ich swiatopoglad by runal.Partia ktora to wprowadzilaby z marszu by dostala.To przeciez nie po katolicku tak zdzierac z biednych emerytow i rencistow.

Chcialbym aby ktos to wprowadzil to od razu by luzniej sie zrobilo na korytarzach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@K_R_S: Koszty administracyjne NFZ wynoszą mniej niż 1% całości kosztów ochrony zdrowia w pl. Serio, wskaż mi prywatnego ubezpieczyciela który zarządza podobnymi pieniędzmi z podobną efektywnością.
Wbrew paplaninie wykopków NFZ nie przewala hajsu na siebie, po prostu Polacy płacą gówno na ochronę zdrowia, a wszyscy którzy są na DG i odpisują sobie 7,75% nie mają absolutnie żadnego wstydu
  • Odpowiedz
  • 1
@Zgagulec o nieefektywnosci nie świadczą najlepsze chęci, a kolejki do specjalisty i warunki leczenia. To z kolei wynika z tego, że nikt nie ma szans w konkurencji z NFZ, bo on jest przymusowy. Przez to w systemie jest za malo pieniędzy i wynika to z decyzji urzednika w Warszawie. Na pohybel takiemu układowi
  • Odpowiedz