Wpis z mikrobloga

Grałem w #morrowind, spędziłem może 10 godzin i nie porwało mnie.

Na początku byłem zachwycony, myślałem, że dorwałem godną kontynuację #mightandmagic, ale jednak nie.

Sterowanie, interfejs, sposób rozwoju postaci itp. jeszcze przeżyję, ale ta fabuła... póki co łażę od gildii do gildii i dostaję durne misje w stylu "idź do kopalni i odzyskaj coś tam" albo "idź gdzieś tam i zabij jakiegoś typka". Nie widzę tu jakoś żadnej myśli przewodniej. Jakoś mnie nie wciągnęło i tracę nadzieję, że się rozkręci i że w ogóle coś z tego będzie. Nie chcę chyba w to brnąć.

#oblivion jest inny? Można się za niego brać? A #skyrim?

Might and Magic, wróć!

#grykomputerowe #gry #rpg #crpg
  • 11
Na początku byłem zachwycony, myślałem, że dorwałem godną kontynuację #mightandmagic, ale jednak nie.


@haes82: Morrowind? W klimatach Might and Magic prędzej spodoba Ci się wspomniane przez @Lisaros Wizardry, Legends of Grimrock czy nawet Lords of Xulima. Jest też Vaporum, który bodaj niedawno trafił na steam (dungeon crawler w tematyce steampunka).

Nie mniej fabularnie (nie licząc Vaporum, którego nie znam) żadne nie porywa. A jeśli szukasz dungeon crawlera z widokiem jak
@haes82: Morrowind (mówię o wątku głównym) strasznie wolno się rozkręca ale od pewnego momentu akcja przyśpiesza i robi się na prawdę nieźle. Do tego dodatki są imo bardzo dobre ale jeśli podstawka nie chwyciła to próżno tu szukac czegoś więcej. Obliviona nie tykaj, rozczarujesz się. Wyobraź sobie najbardziej sztampowe fantasy i oto właśnie Oblivion. Bethesda zmieniła lore przed tą częścią tylko po to żeby gra taka była, szkoda. Jeszcze ten fatalny
@haes82: Ciężko się wczuć się, w świat w którym spotykasz zbirów chcących cię obrabować w zbrojach wartych tysiące. Lepszy ekwipunek spotykasz po osiągnięciu odpowiedniego lvl, a więc znajomość gry nic ci nie daje. Łatwo spieprzyć też postać przez ten levelscaling. Miasta są praktycznie puste, wspaniałe radiant ai bethesdy. Dialogi NPCów zasługują na oddzielny komentarz albo pastę, ktoś zdrowo to spieprzył. Spotkałem też npc'a któremu ktoś spieprzył programowanie drogi i z domu
M.....y - @haes82: Ciężko się wczuć się, w świat w którym spotykasz zbirów chcących c...