Wpis z mikrobloga

#neuropa.de mam pytanie do was. Czy to co odjaniepawla opozycja specjalnej troski jest to celowa zagrywka by przykryć kwestię rekonstrukcji rządu, czy to już ostatnia faza mechanizmu samozniszczenia, albo niesamowicie przebiegły plan Wielkiego Stratega? I czy tak powinny wyglądać standardy "wolności i demokracji" kiedy posła który głosuje zgodnie ze swoimi przekonaniami wyrzuca się z partii? Nie żeby mi to jakoś specjalnie przeszkadzało. Taka opozycja to skarb, ale ciekawi mnie jak wy na to patrzycie i kto wg was odpowiada za ten cyrk?

P.S Jako że nowoczesna dostarczyła w ostatnim czasie ogrom lolcontentu to oczekujcie niebawem wpisów specjalnie im poświęconych, żal nie komentować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#4konserwy #polityka #polska #bekazlewactwa #bekazpodludzi
Pobierz RobotKuchenny9000 - #neuropa.de mam pytanie do was. Czy to co odjaniepawla opozycja s...
źródło: comment_ebfCIg3Im8oFZLbEcDBeVxliF4Xn3Znt.jpg
  • 17
@RobotKuchenny9000: generalnie taka opozycja to problem, bo to oni wypaczają i kwestionują sens demokracji. Ale akurat to, że konkretnie TA opozycja jest taka skretyniała to dobra wiadomość. Niech giną i gniją poniżej progu wyborczego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Piesmen: W normalnej partii która opiera się na mocnych wartościach demokratycznych takiej jak PiS posłowie głosują zgodnie ze swoimi przekonaniami. W partiach wodzowskich które biorą co najgorsze z systemów totalitarnych jak Nowoczesna i PO, poseł jest tylko przedłużeniem dyspozycji biura politycznego. Bez namysłu ma wykonywać przykazy idące z biurka Sechtyny czy Lubnauer. Sprzeciwienie się temu systemowi skutkuje ostracyzmem i wykluczeniem z partii. Nieźli "obrońcy demokracji".

( ͡ ͜ʖ
I czy tak powinny wyglądać standardy "wolności i demokracji" kiedy posła który głosuje zgodnie ze swoimi przekonaniami wyrzuca się z partii?


@RobotKuchenny9000: Nie. Przewodniczący partii powinien wyciągać z szuflady weksel na milion złotych podpisany przez tego posła i mówić: "płacisz albo rezygnujesz z mandatu". Wyrzucanie z partii jest mało skuteczne.
@RobotKuchenny9000 @greven @Andreth :
Ja się podejmę obrony.
Widzę, że wszyscy tu łyknęli pisowską narrację o tym, że opozycja parlamentarna to 'lewactwo' w związku z czym oczekuje się, że powinni oni głosować jak stereotypowi lewacy.
Tymczasem wśród posłów opozycji są ludzie o różnych poglądach w kwestii aborcji, w tym konserwatywnych które nie pozwalały im za zagłosowaniem za liberalizacją istniejącego od dawna kompromisu aborcyjnego.
Jeżeli ktoś jest rozczarowany zbyt małym poparciem dla liberalizacji
Tymczasem wśród posłów opozycji są ludzie o różnych poglądach w kwestii aborcji, w tym konserwatywnych które nie pozwalały im za zagłosowaniem za liberalizacją istniejącego od dawna kompromisu aborcyjnego.


@retall: To nie było głosowanie nad projektem. To było głosowanie nad skierowaniem projektu do dalszych prac w komisji. Kardynalna różnica.

PiS bardzo się postarał żeby jednak Niemcy zostawili Tuska na stanowisku.


@RobotKuchenny9000: Ach, te złudzenia i fantazje fanatycznych zwolenników władzy ludowej o
W normalnej partii która opiera się na mocnych wartościach demokratycznych takiej jak PiS posłowie głosują zgodnie ze swoimi przekonaniami. W partiach wodzowskich które biorą co najgorsze z systemów totalitarnych jak Nowoczesna i PO, poseł jest tylko przedłużeniem dyspozycji biura politycznego.

ja śnię, czy ty tak na serio


@bombastick: @RobotKuchenny9000: Ja rozumiem uprawianie propagandy, ale takie kłamstwa w żywe oczy są zwyczajnie obrzydliwe. Bo Rzepeckiego wcale nie wyrzucono z PiS za
Widzę, że wszyscy tu łyknęli pisowską narrację o tym, że opozycja parlamentarna to 'lewactwo' w związku z czym oczekuje się, że powinni oni głosować jak stereotypowi lewacy.


@retall: Co jest bzdurą, bo w wyborach 2015 roku i PO i .N opowiadały się za utrzymaniem obecnego kompromisu w kwestii aborcji. Nie rozumiem żalu po lewej stronie sceny politycznej, chyba oczekiwano poparcia projektu pro-choice tylko dlatego że PiS tego nie popiera.
rozumiem, że tym przekonaniem jest niepoddawanie pod głosowanie projektów obywatelskich?


@Piesmen: Skoro tak, to dlaczego większość PO głosowała PRZECIW obywatelskiemu projektowi zaostrzającego dostęp do aborcji?

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=55&NrGlosowania=10

Tu nie chodzi w ogóle o szacunek wobec wyborców, gdyż PO wielokrotnie głosowała za odrzucaniem w pierwszym czytaniu projektów obywatelskich, choćby i dziś, ale za głosowanie przeciw projektowi pro-choice i za projektem pro-life. Tylko tyle i aż tyle.