Wpis z mikrobloga

Szlachcianki z Petersburga szyją bieliznę dla żołnierzy walczących w wojnie rosyjsko - japońskiej, Rosja 1905.

#starszezwoje - tag ze starymi grafikami, miedziorytami, rysunkami z muzeów oraz fotografiami

#historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #fotohistoria #gruparatowaniapoziomu #rosja #myrmekochoria
myrmekochoria - Szlachcianki z Petersburga szyją bieliznę dla żołnierzy walczących w ...

źródło: comment_THuPdcPHp9bUzk87ze9ZrriZi3k88c6p.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@myrmekochoria: W tym samym roku Rosja przegrała tę wojnę, co wywołało niezadowolenie społeczne i przyczyniło się do rewolucji 1905, i w dalszej perspektywie do rewolucji w roku 1917, w wyniku której zapewne większość z Pań ze zdjęcia wyjechała w kierunku, w którym pojechała rzeczona bielizna.
  • Odpowiedz
@fakir13: gdyby mieli uczyć o każdej wojnie, to byś miał łeb zawalony datami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chociaż ta wojna jest ważna, bo symbolicznie pokazuje słabość Rosji i kierunek, który obrała Japonia ( imperializm)
  • Odpowiedz
Nawet nie wiedziałem, że Rosja miała kiedykolwiek wojnę z Japonią, w szkole tego nie uczyli!


@fakir13: a mnie uczyli...

Rosja przegrała tę wojnę, co wywołało niezadowolenie społeczne i przyczyniło się do rewolucji

@zmartwychwstalin - chyba nieco przesadziłeś. Przegrana wojna osłabiła kraj i ułatwiła zadanie rewolucjonistom a nie stworzyła rewolucjonistów. Przegranie wojny nie było
  • Odpowiedz
@fakir13: W podstawowej może i nie, ale jestem dość pewien, że już w gimnazjum była o tym wzmianka.
@djtartini1: Mój pradziadek również brał udział w tej wojnie. Niestety nie zdążyłem się niczego więcej dowiedzieć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@djtartini1: @opinel: @myrmekochoria: @megan_: mój pra pra dziadek też brał udział w tej wojnie, a dowiedziałem się tego niedawno :) kiedyś myślałem że zdjęcie poniżej jest z I wojny, ale ciocia z mamą odnalazły starszą panią z dalszej rodziny co go pamięta z czasów swojego dzieciństwa. Ponoć opowiadał jak płynął właśnie na tę wojnę, że był na madagaskarze, i to zdjęcie jest z właśnie
anussatanus - @djtartini1: @opinel: @myrmekochoria: @megan_: mój pra pra dziadek też ...

źródło: comment_EvxYm3slNjuqBRwjBhH5zCWGmC1JYRoF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Hetman11: Już mi się nie chciało rozpisywać, ale też nie można powiedzieć, że się nie przyczyniło, bo jak już się zaczęło gotować to nie przestało. Chyba jak na szczątkową notkę nie jest tak źle.
@ostatni_i_sprawiedliwy: Jw. Przyczyniło się, w znaczeniu wpłynęło na sytuację w kraju, pomogło stworzyć warunki społeczne dogodne do tego, co się zaczęło dziać.

Może faktycznie zaleciało przesadyzmem, ale na zajęciach bym się wybronił( ͡°
  • Odpowiedz
Mój prapradziadek też brał udział w tej wojnie po stronie rosyjskiej. Mój tata wielokrotnie wspominał o tym, że żałuje swojego braku zainteresowania wobec opowieści swojego pradziadka, który podobno bardzo dużo opowiadał o tym co widział w Azji.
  • Odpowiedz
@Pepego: Czytałem kiedyś taką książkę "Z Eskulapem na Morzu" - gdzie wysunięto taką (dość ciekawą IMO) sugestię, że jednym z ważniejszych czynników klęski Floty Bałtyckiej było fatalne planowanie i zaopatrzenie. Cały Ocean Indyjski przepłynięto w strefie tropikalnej, marynarze mdleli, chorowali na różne świństwa, a w dodatku (przypuszczalnie z powodu korupcji przy zakupie zapasów) to, co jedli, było w zasadzie niejadalne - robaczywe mięso, ołowiane puszki, a do tego na większości
  • Odpowiedz
@Barricade Byłem w robocie jak zobaczyłem tego posta i tylko zerknąłem na efekt, niestety nie ściągnąłem zdjęcia. Teraz wróciłem do domu i chciałem baaaaaardzooooo podziękować... czemu usunąłeś wpis?? ; ()
  • Odpowiedz
@anussatanus: bo zapisałem zdjęcie w niskiej rozdzielczości zamiast najpierw je otworzyć :P Jutro zrobię w wyższej, bo łatwiej :P Ale kolorować i tak nie potrafię :) Chociaż może spróbuje :P
  • Odpowiedz