Wpis z mikrobloga

@Peps_Pro: studia dzienne na panstwowych uczelniach nie sa platne, bo czemu mialy by byc?
Skoro nie placa inz-mechanicy, nie placi IT, historycy i cala reszta, czemu chcesz zmusic do tego akurat lekarzy?
  • Odpowiedz
@Peps_Pro: narod jest za biedny na takie rozwiazania, wprowadzenie oplat, oznacza odplyw ludzi z uczelni. A chyba nie chcemy zostac najwieksza montownia swiata, tylko raczej powinnismy dazyc do podwyzszania kwalifikacji, zwiekszania ilosci ludzi z wyzszym wyksztalceniem itd... Nie sadzisz?
  • Odpowiedz
@Peps_Pro: > niech płacą wszyscy. Nie tylko lekarze.

Czemu mają płacić za coś za co już zapłacili oni i ich rodzice w podatkach? Jak mnie zwolnią z podatków i oddają to co zapłaciłem do tej pory to oddam.
  • Odpowiedz
@Peps_Pro: ale rozumiesz, że oni wcale nie odeszli z pracy tylko wypowiedzieli klauzulę, przez którą pracowali więcej niż ustawowo? Jak chcesz nazwać ich nierobami bo "nie płaco za studia a tera okradajo państwo" to trochę słabo z logiką u Ciebie
  • Odpowiedz
@Peps_Pro: no skoro nie sadzisz, skoro jeden z drugim wyjezdzaja i zostaje tylkomontownia, to latwo wysnuc wniosek, ze wyjezdzaja wszyscy.
Nie wiem skad w tobie przekonanie graniczace z pewnoscia, ze pierwsze co robi student po uzyskaniu tytulu to szukanie pracy za granica.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: naród jest za biedny, dlatego najdroższe studia - czyli medyczne są za darmo, po czym ten biedy naród z własnych podatków funduje darmowych lekarzy dla bogatych krajów zachodnich, teraz wiem czemu oni są bogaci a my biedni.
  • Odpowiedz
@Lecherus: odwracajac sytuacje, narod jest za biedny zeby placic za studia, wiec idzie na nie jeszcze mniej ludzi niz obecnie, czylie niedobor lekarzy itp poglebia sie jeszcze bardziej.
Widzisz druga strone takiego rozumowania?
Ja wiem ze wykopki to min 15k/miesiac, ale nie kazdego stac zeby zapewnic dziecku co 5 miesiecy czesne rzedu kilku tysiecy zloty.
  • Odpowiedz
naród jest za biedny, dlatego najdroższe studia - czyli medyczne są za darmo


@Lecherus: Trzeba zrobić studia płatne, wtedy edukacja będzie dla bogatych a nie dla jakiegoś plebsu. Będzie mniej lekarzy, ale za to każdy będzie mógł stawiać warunki!
  • Odpowiedz
@owsikalfred: aplikanci nie mają narzucone ustawo ile mogą zarabiać i chyba tylko bardzo słabi zarabiają jakieś 500 zł, bo dobrzy mogą zarabiać duże pieniądze. Sama skończyłam prawo i nie chciałam iść na aplikację i nie pracuję w zawodzie, ale moi znajomi na 1 roku aplikacji zarabiają od 3k na rękę do ponad 6k (w Warszawie). Lekarze nie mają takiej możliwości, bo płaci im państwo i tu jest problem.
  • Odpowiedz