Wpis z mikrobloga

#ps4 Wszystko wskazuje na to że Spider-man od Insomniac wyjdzie w okolicach premiery Avengers: Infinity War.

I w sumie to cholernie smutne że tak duża franczyza jak Marvel Cinematic Universe nie doczekała się jeszcze porządnej gry na licencji Marvela. Ja wiem że Square Enix tworzy grę o Avengers ale naprawdę chciałbym zagrać w produkcję AAA na licencji MCU z jakością co najmniej Batmanów Rocksteady a nie kolejnego crapa pokroju Marvel Heroes Online, Capcom vs Marvel czy jakikolwiek inny shit który nam sprzedają.
  • 13
@franaa: za zrobienie z tego exlusive'a odpowiadają dwie strony: sprzedająca prawa i kupująca prawa. Sprzedającej nie obchodzi szczegóły, ważne, że otrzymała hajs; kupująca wykłada hajs, więc chce mieć z tego profit i robi tytuł na wyłączność

Gdzie ta niedorzeczność? ¯\_(ツ)_/¯
@Theos Ano właśnie w tym, że wszystko się kręci o pieniądze. Czym innym jest stworzenie przez firmę danego IP (ot, chociażby Uncharted) w założeniu, że będzie to IP ekskluzywne, a czym innym wykorzystanie w tak chamski sposób licencji na markę która ma swoich fanów na wszystkich możliwych platformach. Nie każdego stać na to, zeby posiadać wszystkie konsole i abonamenty. A akurat Marvel jest na tyle uniwersalny, że nie powinien iść w tylko
@franaa:

a czym innym wykorzystanie w tak chamski sposób licencji na markę która ma swoich fanów na wszystkich możliwych platformach


Nie ma tu żadnego chamskiego wykorzystania. Ktoś sprzedaje prawa do wykorzystania w gier, ktoś kupuje. No kurczę, tak kręci się ten świat.

Gra prawie na bank będzie świetna, bo Insomniac rzadko kiedy zawodzi, ale ja szczerze mówiąc jestem trochę rozczarowany. A nie będę kupował PS dla 2 czy 3 gier


Tylko
@Theos: Ale nie tłumacz mi rzeczy oczywistych. Przecież wiem, że się rozchodzi tylko o hajs. I jest to chamskie, bo społeczność graczy to nie tylko posiadacze PS4, a Marvel nie jest własnością Sony i sam Spiderman powstał dużo wcześniej niż PSX. Oczywiście, że jak posmarujesz to wszyscy wyliżą ci rowa i zrobią co chcesz. A jedynymi ludźmi którzy na tym ucierpią, są gracze. I tego też nic nie zmieni. Ot, kapitalizm
@MasterOfShadows Twórcy gry już oficjalnie potwierdzili że gra jest ukończona, robią teraz testy wewnątrz studia. Dyrektor Insomniac pochwalił się że juz ja przeszedł 3 razy. Dlatego obserwatorzy zakładają że gra wyjdzie w okolicach Avengers żeby skorzystać z hype wokół filmu
I jest to chamskie, bo społeczność graczy to nie tylko posiadacze PS4


@franaa: no nie wiem, społeczność graczy dostanie super grę, myślę, że mało kto widzi w tym coś chamskiego.

Marvel nie jest własnością Sony i sam Spiderman powstał dużo wcześniej niż PSX.


Sprzedaż praw do zekranizowania lub stworzenia na ich podstawie gry wideo to jest taki standard, że nawet nie wiem, jak odpowiedzieć w tym miejscu.

A jedynymi ludźmi którzy