Wpis z mikrobloga

@nutka-instrumentalnews pytanie czy chcesz wymieniać go czy chcesz rzędówke czy punktowy ogólnie jeśli masz mało hektarów to Poznaniak daje radę ale w sumie u nas wszystkie sprzedane już albo stoją w garażu bo bardziej się opłaca wynająć sąsiada który ma Amazona rzędowy podczepiany pod kultywator i daje to super efekty a jest szeroki więc taniej wychodzi (ale to moja subiektywna opinia nie jestem rolnikiem) a i nowe z tego co wiem możesz
@nutka-instrumentalnews a i miałem jeszcze mówisz że skoro wymieniasz to może lepiej pomyśleć i pobliczać czy punkowego nie będzie lepiej ale to zależy co siejesz bo z tego co wiem ludzie wynajmują sporo właśnie punktowych do kukurydzy czy buraków i wtedy jest opcja na usługi robienia
@TheOldMan: @leopold12: @lolek32: @leopold12: @lolek32: @lolek32: @FELIX90: ok, ale chodzi o to czy to ma sens ekonomiczny bo moze wiele to nie zmieni..

https://www.agrofakt.pl/redlice-siewne-wschody-roslin/

podobno te nowoczesne mają ze rozliny lepiej kiełkują..

ciągniki niestety nie ciekawe c360 i c380 na tył naped, hektary tez małe raczej po 5-6 ha srednio około 30 ha, gliny, tradycyjna uprawa orkowa

rzecz w tym czy sie opłaca inwestowac te
@nutka-instrumentalnews: z takim parkiem maszyn bedzie problem z siwnikiem na redlicach talerzowych nawet zwykłym nie mowa juz o pneumatycznym czy z jakimkolwiek wysiewem nawozu. Skup sie na remoncie poznaniaka lub kup jakiś amazone z serii d z epoki na skrzyni olejowej i bedziesz zadowolona. Zachodnie konwencjonalne siewniki z tych lat są znacznie bardziej precyzyjne od poznaniaka.

Agregat uprawowy naturalnie da sie ale budowa zestawu uprawowo siewnego moze byc problematyczna.
amazone z serii d


@TheOldMan: ok ale czym ten amazone różni się w redlicach na glebach gliniastych od poznaniaka? nie da sie np. jakos przeniesc, zmodyfikowac tych redlic? :-(

moze to zrobic jakos, i kombinowac jednak z talerzowym jakimkolwiek do zakupu z myśla o jakims małym agregacie, do gliny to minimum przeciez po co potem bronowac, kopac sie itd

zobacz na to: redlicowe:

Są one podatne na zapychanie oraz zmianę głębokości
@nutka-instrumentalnews: Z takim parkiem maszynowym będzie cięzko, glina jest cięzką glebą dla wschodu roslin, zazwyczaj na glinach zwieksza się dawki wysiewu. Sam uprawiam gliny siewnikiem z redlicami talerzowymi i broną aktywną i widac róznice we wschodach pomiędzy glebami lżejszymi. Co do ekonomiki, nowe siewniki są duzo bardziej precyzyjne niz stary poznaniak, róznice widać jak wysiewasz kwalifikat, który swoje kosztuje. Pozatym automatyczne ściezki technologiczne = oszczednośc nasion, znacznik = brak nakładek, bardzo
@leopold12: ok, ale co.. trzeba i tak bedzie jeszcze po amazonie przejechac brona małym c330.. ? :-( z tymi glinami.. agregaty fabryczne do c360 czy nawet c380 to wielka lipa jest tylko jakas brona i podnosnik hydrauliczny

ps nie jest przeszkoda ze te ciagniki maja naped na tył a nie na przód w zwiazku z tymi agregatami..

nie da sie wykołowac jakiegos rozwiazania zeby chociaz te redlice jak sa lepsze w
@TheOldMan Jak siejesz w skibe to nie potrzeba, bo widac przejazdy, ale jak siejesz prosto w sciernisko po gruberze, gdzie jest pełno resztek pozniwnych to sie przydaje.

@nutka-instrumentalnews bez dobrego doprawienia gliny ci nic nie poradze, zawsze ci zostaje tak jak napisałes, uprawa bronami po siewie. Wydaje mi sie że c380 powinien poradzic sobie z 2,5m broną aktywną. Jak masz do tego smykałke, to poszukaj na olx taką brone, nabuduj jej siewnik