Wpis z mikrobloga

nsfw

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Tyle że zdarzyło mi się pracować w mediach i wiem że relacja jednej strony to trochę za mało, za dużo tu "rzekomo", "podobno", stwierdzeń nie popartych żadnymi dowodami


@klaun-szyderca: Przecięz ja nie pisze, że było tak jak ona mówi i te wyrazy "rzekomo'' ''podobno'' celowo dodałem aby ludzie nie wzieli jej opowiesci za pewnik.
  • Odpowiedz
Relacja jak z Russia Today. Opierasz cała historie na zeznaniach jednej osoby.


@macio32155: Przecięz chyba napisąłem, ze to jest wpis na podstawie jej relacji i potem zwracałem uwagę, że tak nie musi być? Jak niby miałem dac wersje drugiej strony skoro nigdzie jej nie ma? Wytłumacz mi to.

@szurszur: w samym wpisie tego nie zaznaczyłeś, ylko dopiero potem w komentarzach gdy inni zwracali na to uwagę
  • Odpowiedz
@szurszur: Tutaj podobny wypadek z ukraińcem http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomosci/a/wstrzasajacy-wypadek-19letniego-ukrainca-w-polskiej-firmie,9990768/

Ogólnie śmieszą mnie te głosy: hurrr durrr czemu artykuł tak jednostronny. Tylko z jakiegoś dziwnego powodu "przedsiębiorcy" nie chcą przekazywać po takich wypadkach swojej wersji wydarzeń. Po drugie... każdy kto pracował w januszexie wie, jak wygląda u nas BHP. Nawet jeśli ten konkretny wypadek to wina tej kobiety, nie zmieni to faktu, że bezpieczeństwo pracy w Polsce to dramat; ludzie giną lub tracą
  • Odpowiedz
To co, miał pisać, że wszystko to 100% prawda jak jakieś gówno-media, przedstawiając tylko jedną stronę? Czy nie pisać wcale?

Moim zdaniem to ok, że zawarł w tekście informacje, że niektóre rzeczy nie są na bank pewne.


@wcfilmowe: No ja celowo tak skonstruowałem wpis aby nie wyszło, że to wszystko to pewnik i pisałem, że ona tak mówi, możłiwe, podobno. Ale widże, że to za mało bo chwyba iwekszosc odebrała to dosłownie.
Dla mnie wydaje się logiczne, że gdy ona ma wkrecona reke to mogła nie zrozumiec niuansów tego, czy ona zabronił rozcinac masyzne, bo jest za droga ( w to w komentarzach torche powatpiewam) czy dlatego, że technicznie to jest niewykonalne zbyt szybko i lepiej rozkrecic przez fachowca. Na przyszłosc będę musiał jeszcze bardziej zaznaczać jednostronnośc relacji, bo jendak wiekszosc ludzi załącza tryb zero
  • Odpowiedz
Znam sytuacje z pierwszej ręki. Kobiecie wciągnęło rękę do automatycznej prasowalnicy która ma temperaturę 180 C. Urządzenie automatycznie prasuje bez udziału człowieka, kobiety w ogóle nie powinno być w tym miejscu, chciała poprawić materiał który był wciągany do prasowalnicy i był zagięty i razem z materiałem wciągnęło jej rękę. Także radziłbym odpuścić sobie osądy i domysły, że właściciel jest winny, bo wina leży w 100% po stronie kobiety, której nie powinno być
  • Odpowiedz
@szurszur: Przecież właściciel ma teraz przesrane. Skoro maszyna już wcześniej się psuła a do tego poszkodowana nie została w pełni przeszkolona to winę za wypadek ponosi właściciel lub osoba odpowiedzialna za BHP.

Kodeks karny Art. 220. § 1. Kto, będąc odpowiedzialny za bezpieczeństwo i higienę pracy, nie dopełnia wynikającego stąd obowiązku i przez to naraża pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności
  • Odpowiedz
Przecież właściciel ma teraz przesrane. Skoro maszyna już wcześniej się psuła a do tego poszkodowana nie została w pełni przeszkolona to winę za wypadek ponosi właściciel lub osoba odpowiedzialna za BHP.


@skeeball: Teoretycznie. W praktyce Ukriancy mogli pdopisywac dokumenty o kompleksowym szkoleniu. Wiadomo, że najczescie daja to sie podpisuje.
Z tego co ona mówi, to robiła tak jak jej pokazali, (mówi, że nawet krzyczano żeby coś tam wyjmowac szybko jak
  • Odpowiedz
@szurszur: #!$%@? sprawa. Wlasciciel powinien dostac kilka lat pierdla za dopuszczenie tego sprzetu. Jedynie dziwie sie ludziom ze korkow nie wylaczyli, skoro nie ma wylacznika to sa korki.
  • Odpowiedz
@szurszur: Skoro nie mogli wyłączyć maszyny od razu (czyżby wymontowany wyłącznik awaryjny?) to znaczy że maszyna nie spełniała podstawowych wymagań bezpieczeństwa. Do tego zmuszanie do działań sprzecznych z BHP.
  • Odpowiedz
którą widzimy pierwszy raz na oczy zajmuje DUŻO więcej czasu niż poczekanie na mechanika, który maszynę rozkręca w 5 minut.


@atestowanie2:
No wiem, to prom kosmiczny był ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
No wiem, to prom kosmiczny był ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@El_Pieso: Nie prom kosmiczny. Jeżeli maszyna pracowała pod dużym ciśnieniem i pod wysoką temperaturą (a po zdjęciu ręki myślę, że tak było) to jej rozcięcie przez ratowników bez specjalistycznego sprzętu uważam za mało realne, a wręcz niemożliwe. Takie maszyny są z cholernie grubej hartowanej stali. Do tego zwróć uwagę, że nie możesz tego ciąć na oślep
  • Odpowiedz