Wpis z mikrobloga

Mireczki, tak nieśmiale zaczynam myśleć nad kupnem pierwszego auta. Chciałabym dorwać coś za 6-7k (bo wiadomo, na start coś zawsze trzeba zrobić, ubezpieczyć, etc, więc zostawiam pewien zapas finansowy na takie ewentualności). Zależy mi na hybrydzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) (benzyna + LPG), klimatyzacja, hatchback, mały, acz pojemny. Głównie na miasto, chociaż co jakiś czas będzie robić dłuższe trasy w rodzinne strony (max 350km). Przejrzałam setki ogłoszeń i najbardziej w oko wpadła mi Fabia, ewentualnie jakiś Peugeot 206. Na co zwrócić uwagę oglądając Fabię? Czego można się spodziewać w tych widełkach cenowych?

#kupnosamochodu #kupautozmikro #motoryzacja
  • 17
@albanskiwirus: @szokolada: tak, wiem, że nie ma co się nastawiać tylko na konkretny model w takich widełkach. Przyznam jednak, że chętniej kupię Fabię czy Lanosa niż Passata w TDI ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Jelen_Szlachetny: nawet nie patrzę na ogłoszenia handlarzy, tylko prywatne. Myślisz, że w tej kwocie Fabia w gazie i klimatyzacją to coś osiągalnego? Z wszystkich aut, które oglądałam mało która miała klimatyzację w
@Bukaa_ zalezy tez ile robisz km w miescie bo jak krotkie trasy i instalacja nie jest najnowszego typu to gaz moze sie nie oplacac zanim sie przelaczy na gaz to juz dojedziesz do celu. Jednak na gaz to warto robic wieksze przebiegi placisz wiecej na przegladzie a i instalacja moze sie za jakis czas popsuc co generije koszty. Moze lepiej autko z malym silnikiem benzynowym
@Bukaa_: jak 6-7k może być za mało za 16-letnią fabię? :/ Pewnie są tak samo przeceniane, jak większość niemieckich samochodów. Może zobacz np. Megane I po lifcie, miały ocynk i dobry silnik 1.6, a do 5k powinnaś spokojnie znaleźć dobrą sztukę.
@Bukaa_: punto II może już mieć zeżarty kawałek podłogi i progów, stilo są nisko zawieszone i dość awaryjne, a grande w tej cenie będzie zajechane, jak rozważasz fiata to popatrz punto II FL - są śmiesznie tanie i sporo ma niskie przebiegi, jak będzie dobra podłoga to bierz 1.2 i sama oddaj do gazownika... tylko z tą podłogą to może być różnie, na pewno nie opłaca się jeździć daleko w ciemno,
@Bukaa_: Ta się wydaje spoko, ale na zdjęcia za bardzo nie patrz. I jedź koniecznie na jakąś Stację Kontroli Pojazdów. Ja kupując w podobnym budżecie i chciałem zaoszczędzić na tym, to wydałem później to na naprawy rzeczy, które ciężko poza SKP zobaczyć :(

Grande Punto uważaj, bo one niestety słabo znoszą czas. Ford Fusion, to tak jak ktoś wyżej wspomniał są bardzo fajne :)
@Bukaa_: bedę sprzedawał na dniach białą Fabię I 2007 w Twoim budżecie ale ropniaka kombiaka (klima jest i działa) - jakbyś reflektowała -> PW (jeżdżona tylko do roboty i spowrotem; pali 5.5 w mieście bo silnik 1.4 bez DPF i dwumasy, a przedaję bo lada dzień dostanę służbowy)