Wpis z mikrobloga

Doszedłem do wniosku, że nie mogę całe życie pryskać się AXEm i czas zacząć używać perfum. Problem w tym, że w ogóle się na tym nie znam xD
Są jakieś uniwersalne zapachy? Jakieś polecane? Gdzie w ogóle to kupować? Zakładam, że najlepiej byłoby potestować różne próbki. Chciałbym raczej coś co utrzyma się przez cały dzień, ale nie będzie na tyle intensywne, że np wszyscy w windzie będą marszczyli nosy, albo idąc będę zostawiał za sobą ślad zapachowy jak w wiedźminie xD
Jakieś porady?

#perfumy #niebieskiepaski #pytanie #mirabelkopomusz
  • 22
@Atraktor Uniwersalne perfumy to np. Chanel Bleu de Chanel które założysz do garnituru i do jeansów z podkoszulkiem, na rozmowę o pracę, na randkę, czy na wypad na bulwary. Nie mają znakomitej projekcji, nie mają znakomitej trwałości, ale uniwersalności nie można im nie zarzucić. Mógłbym Ci wymienić całą listę perfum tylko to nie ma sensu. Każdy kto zaczął interesować się tematyką perfum był na Twoim miejscu i mówię Ci z ręką na
@Atraktor: to mit z tym że wody toaletowe pachną gorzej/słabiej/krócej niż perfumowane, dużo zależy od samego zapachu, jeden będzie siedział na skórze dwa dni a drugi wywietrzeje po godzinie ¯\_(ツ)_/¯ przejdź się do drogerii i poniuchaj testery. jeden na jeden nadgarstek, drugi na drugi, reszta na blotery i do kieszeni (tylko sobie zaznacz który to który, ja np jeden zagnę na raz, drugi na dwa razy, trzeci troszkę naderwę itp i
@dradziak: @kissmybattery: dzięki wielkie, widzę że jestem bardziej zielony niż myślałem w tym temacie. Czyli po prostu poczytać o rodzajach perfum, a potem wąchać w perfumerii. Rozumiem, że ostateczny werdykt wydawać na podstawie tego jak dany zapach będzie pachniał na skórze po kilku godzinach? I jeszcze czym różnią się perfumy na co dzień od takich na np randkę? Te drugie mają być intensywniejsze? Bo skoro dany zapach będzie mi się
@Atraktor Widzisz, już w dobrą stronę idziesz :) Tak, musisz zrobić testy nadgarstkowe i najlepiej globalne (ale do tego musisz się popsikać kilka razy i zobaczyć jak sprawują się perfumy podczas codziennego Twojego trybu życia, randki itp.). Pamiętaj, że każdy ma inne pH skóry, inaczej się poci, inne ma nawilżenie, inaczej wygląda interakcja ciała ze składnikami perfum niż u innych osób. Perfumy na co dzień powinny być lekkie, nieinwazyjne dla otoczenia, z
@skolland: AXE nie ma antyperspirantu więc to taka biedaperfuma
@dradziak: właśnie ja bym wolał jakieś perfumy które utrzymują się blisko, a nie rozsiewają dookoła i ciągną za człowiekiem. Chyba że jak dana woda działa zależy tylko od napsikanej ilości? Z zapachów jakoś zawsze miałem bardziej skłonność w kierunku czegoś w rodzaju wody kolońskiej, więc strzelam że to byłoby bardziej na chłodniejsze okresy, a na lato będę musiał zrobić rozeznanie. W