Wpis z mikrobloga

@Peps_Pro: kult Kindla jest trochę niezasłuzony. Obecne na polskim rynku czytniki InkBook czy Pocketbook technicznie są praktycznie identyczne, do tego polskie menu (OK, akurat to żaden big deal), wsparcie formatu epub i ładna praca z plikami pdf w trybie reflow.
@uknot: Kindle ma ogromne zaplecze jakim jest Amazon, chociażby jeśli chodzi właśnie o obsługę posprzedażową. Nie przemawiają do mnie inne czytniki. Z kindlem jestem od dawna, jeszcze classic pewnie gdzieś leży.
@LowcaAndroidow: @lamal ty sobie jaja robisz? wyświetlacz paperwhite w ogóle nie męczy wzroku na dłuższą metę. E-papier, mówi ci to coś? W skrócie – e-papier to małe kuleczki atramentu, które za pośrednictwem impulsów elektrycznych układają się w piksele. Mamy więc jasne tło i ciemny atrament, który pokazuje tekst.
Zalety czytników z e-papierem:
- Ekran nie świeci nam prosto w oczy (nawet jeśli ma dodatkowe diody, to one oświetlają ekran z góry),
@lamal: Długi czas pracy na baterii. Energia elektryczna zużywana jest przede wszystkim do przełączania stron. Większość czytników Amazonu wytrzymuje z włączonym internetem do 10 dni, a z wyłączonym do 30 dni. Przy intensywnym używaniu jest krócej, ale i tak czas się liczy w dniach, nie w godzinach jak w przypadku tabletów czy smartfonów.
@lamal: "Kupowanie czytnika wydaje się absurdalne, dopóki na nim nie poczytamy. :-)

O różnicy między e-papierem i LCD przypominam sobie, gdy czytając spokojnie podczas jazdy autobusem, muszę wyciągnąć z kieszeni iPoda, żeby zmienić płytę. Czasami nawet przy pełnej jasności ekran jest po po prostu nieczytelny."
@LowcaAndroidow: no szach mat... ale niektórzy i tak nie zrozumiejo... mimo wszystko się da czytać na telefonie i tablecie... ciekawe dlaczego kupujecie trzywarstwowy mięciutki papier do dupska zamiast szarego za pisiont groszy... to i to wyciera dupsko...
@d1l3r: mostek, robię kurs trzeciego. Do maszyny nie mam drygu, poza tym nie lubię gorąca i piwnicy, a elektryka to już w ogóle nie moja bajka jest. Chociaż w tych czasach ETO ma mega dobrze ( ͡º ͜ʖ͡º)
A co jak kupiłeś taniej ze względu na możliwość wyświetlania reklam?


@maginalia: Tak kupiłem, bo wiedziałem, że wyłączą mi je jak poproszę, więc nie ma sensu przepłacać. W razie jakby nie zdjęli reklam, to niewielka szkoda, bo reklamy i tak nie są inwazyjne. Ale zdjęli :)
@Peps_Pro Ten mój to stary grat, więc nic specjalnego. Sama specyfika pracy spoko, bo dość długo stoimy w portach i można trochę pozwiedzać. No i przepłynąłem pół świata, ale to zależy jakie się kontrakty firmie trafią. Rpa-> Ekwador -> USA -> Kuba -> Holandia -> Algieria -> Ivory Coast