Wpis z mikrobloga

Widzialem reklamę #ogen o indywidualnym raporcie genetycznym, troche poczytalem i wyglada to nawet spoko, ale czy te badanie faktycznie dostarcza tak wielu rzetelnych informacji o zdrowiu? Ceny takich badan zaczynaja się o 1200 zl i ciekaw jestem czy warto w to zainwestowac ? #zdrowie #medycyna
  • 11
  • Odpowiedz
@miniCZOLG: też widzialem reklame właśnie.. malo informacji w sieci.. lepiej poczekac chwile na opinie innych, chocod dluzszego czasu widzialem w punktach medycznych, laboratoriach podobne badania, np. na alergie pokarmowe i tym podobne, tez jakies genetyczne tam byly..
  • Odpowiedz
właśnie widziałem po raz pierwszy reklamę tego ogenu w tvn turbo i od razu skojarzyło mi się z programem przesiewowym Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - badamygeny.pl, nawet strona wygląda podobnie...

O ile spółka tych uczelni (badamygeny) jest wiarygodna, podaje to co jest badane, określa ryzyko i jest to poparte badaniami naukowymi (wskazania z EBM)- to znaczy że dane otrzymane z tego badania faktycznie służą zdrowiu tj. profilaktyce zachorowań,

to ten
  • Odpowiedz
Też się zastanawiałam skąd ten ogen się wziął. Teraz mamy badamygeny.pl ale trzeba pamiętać, że genetykę pod strzechy w Polsce wprowadzało dwóch naukowców z Vitagenum.pl. Ich raporty to już inna bajka i ciągłe aktualizacje zgodne z EBM, dostosowane do Polskich warunków.
  • Odpowiedz
Ja zamówiłem jakiś czas temu. Wyników nie przeczytałem od razu w całości, bo wysłali 163 strony. Ale już jestem po. Wszystko opisane i interpretacja do wszystkiego. Dużo rzeczy się sprawdziło, a o niektórych nie miałem pojęcia. Sprawdziłem na sobie i mam zamiar kupić narzeczonej.
  • Odpowiedz