Wpis z mikrobloga

@tei-nei: nie wiem kto kolegę zgłosił ale się z tą osobą pogniewam bo nudzę się dziś i chciałem poczytać jak ten pieniacz się mota próbując odpowiedzieć na to co napisałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Gwoli scisłości Nigdzie nie dyskredytowałem talentu MJ, tylko chciałem pokazać temu człowieczkowi, że nie ma żadnych dowodów na to jaki wpływ ma Rihanna na swoją muzykę i nie ma to żadnego znaczenia
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: ojjj no trochę szkoda, bo ja zawsze po cichu lubię sobie Twoje wywody poczytać i pośmiać się z tych oświeconych znawców xD uwielbiam sobie wyobrażać jak napieprzają w tą klawiaturę i w---------ą bigos na uspokojenie.
zazwyczaj dowodem na to, że ktoś tworzy własną muzykę są jego własne słowa o tym jak tworzy i co tworzy, albo relacje innych osób, filmiki ze studia i tego typu. chociaż na pewno nie
  • Odpowiedz
Rihanna w swojej muzyce inspiruję się często wykonawcami EDM oraz trap a te gatunki są relatywnie młode, oba powstały w okolicach lat 90 a ich duży wzrost popularności to ostatnie 10 lat. Przebieg kariery może nie różni się znacząco od gwiazd pop, które dominowały przed nią ale brzmieniowo ta muzyka jednak sporo się różni.


@ShadyTalezz: To nie ma większego znaczenia, bo wcześniej było mnóstwo takich Rihann. Weźmy choćby Madonnę? Dlaczego
  • Odpowiedz
@kult_cwaniaka:

Nie ma jej, bo to nie te klimaty. Trójka jest sformatowana dla takiego, a nie innego odbiorcy w czym nie ma nic >dziwnego, a tak się składa, że trójkowy średniak z gustem muzycznym oscyluje wokół rocka, może takiego bardziej >masowego plus trochę popu i już. W czym zatem problem?

no właśnie w tym, że to nie jest żadna lista wszech czasów tylko lista rock/rock-pop z lat 60-90 i na tym kończą się horyzonty muzyczne słuchaczy tej listy. Nie ma na niej wielu artystów, którzy wywarli gigantyczny wpływ na muzykę w innych obszarach nawet biorą pod uwagę ten przedział czasowy. Nie ma Kraftwerk nie ma Aphex Twin, Milesa Davisa czy Marvina Gaye też nie uświadczysz(co do ostatnich dwóch to nie jestem pewien, może się kiedyś pojawili ale wątpię).

Są tam jak widać jeszcze zespoły z lat 90 i one są w zestawieniu z dinozaurami z
  • Odpowiedz
@kult_cwaniaka: taką listę stworzył najbardziej prestiżowy magazyn muzyczny w Stanach, bez żadnych ograniczeń gatunkowych czy czasowych, masz wszystko. Ta lista nie jest idealna bo czołówka to nadal głównie rock(rolling stone w końcu pierwotnie był magazynem rockowym, zresztą na jego przykładzie wydać jak można odbetonować takie środowisko bo do końcówki tego tysiąclecia też twardo trzymali się tylko i wyłącznie rocka i jego pochodnych) ale jest moim zdaniem namiastką tego w jakim
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: Trójka jest radiem sformatowanym pod pewną określoną grupę naszego społeczeństwa. jest to z grubsza coś między przaśno-ludową Jedynką, a poważno-inteligencką Dwójką. Tak się złożyło, że przeciętnie taka osoba, taki typowy polski powiedzmy średniak - pracownik umysłowy, bądź jego "ekwiwalent" od lat ma właśnie mniej więcej taki gust muzyczny. To nie jest tak, że Trójka skumulowała takich słuchaczy, tylko przeciwnie Trójka z tej części społeczeństwa wyrosła. Sorry, ale taki jest od dawna rozkład gustu wśród ludzi z określonej klasy społecznej i to nie tylko w Polsce. W ogóle mnie nie dziwi, że akurat tak jest, a z pośród rzeczy, które uważam, że mogłoby się tam znaleźć z tej epoki, którą Trójka faworyzuje też jeszcze wielu kawałków nie ma. Nie mam jednak o to pretensji biorąc pod uwagę trójkową specyfikę. Nie będą się o to bił, bo szczerze powiedziawszy lubię to, że jest sobie taka Trójka, i że stworzyła się taka jedność jednak między setkami tysiącami ludźmi ją słuchającymi. Myślę, że gdyby to rozcieńczyć to "czar by prysł" i powstałaby po prostu kolejna sucha, bezduszna lista, której taki klimat nie towarzyszy. Tak samo pretensji nie mam do jakiegoś Kaczkowskiego, że puszcza muzę taką, a nie inną. To nie jest top wszech czasów jako taki tylko top wszech czasów TRÓJKI, warto to zauważyć. Jest zatem on wbrew pozorom łatwiejszy do poddania kryterium oceny niż gdyby ogłosić jedyny oficjalny niepodważalny top wszech czasów, bo takiego nie ma i nie będzie, bo kto miałby to zrobić? Muzyka to nie sport i nie ma tu wyników bezwzględnych.

Nie ma na niej wielu artystów, którzy wywarli gigantyczny wpływ na muzykę w innych obszarach nawet biorą pod uwagę ten przedział czasowy. Nie ma Kraftwerk nie ma Aphex Twin, Milesa Davisa czy Marvina Gaye też nie uświadczysz(co do ostatnich dwóch to nie jestem pewien, może się kiedyś pojawili ale wątpię).

Niema też jazzu, jakoś specjalnie bluesa, reggae, oraz przedwojennych utworów Mieczysława Fogga. I co z tego? Nie ma, bo taka jest konwencja tej listy. Czy Jan Ptaszyn Wróblewski ma z tym problem? Wątpię, bo wie, że to trochę inna brocha niż jego światek. Pewne gatunki zostały odłożone na bok, albo funkcjonują w takiej Trójce w odrębnych audycjach i już. Kto powiedział, że wszystko zawsze należy podporządkowywać tym samym prawom? Kto powiedział, że tu musi być demokracja?
Dlatego pytanie powinno brzmieć nie dlaczego nie ma tu takiego, a nie innego gatunku, bo tu odpowiedź jest prosta, a brzmi ona: bo taką przyjęliśmy konwencję, bo w takiej muzyce od lat specjalizuje się nasza stacja i dlatego to z takiej muzyki będziemy tworzyć NASZ top.
Pytanie powinno brzmieć: dlaczego w ramach tej konwencji mimo, że mamy rok 2017 tak mało jest rockowych i popowych kawałków powstałych po 2000 roku?
  • Odpowiedz
@kult_cwaniaka: Ale ty pierwszym akapicie znowu opisujesz to jaki dlaczego wygląda ta lista co ja doskonale rozumiem. Ich głowy są zamknięte w latach 90 najpóźniej, zrobili sobie listę wszech-czasów trójki, która od lat wygląda tak samo i mam prawo na to narzekać, bo tak samo jak oni mają prawo co roku dawać taką samą listę ¯\_(ツ)_/¯

Niema też jazzu, jakoś specjalnie bluesa, reggae, oraz przedwojennych utworów Mieczysława Fogga. I co z tego? >Nie ma, bo taka jest konwencja tej listy.

No proszę cię, nie tlumacz ignorancji konwencją. Zaraz sobie zrobię TOP LISTĘ WSZECH CZASÓW wykopu, wrzucę 50 utworów Rihanny i powiem, że to moja lista wszech czasów a innych rzeczy nie ma bo to lista dla określonej grupy o określonej konwencji i tyle. Ale jest toplistą wszech-czasów bo sobie ją tak nazwał i kto narzeka tego problem.
Nie wnikam i nie obchodzą mnie wewnętrzne relacje pomiędzy pracownikami trójki. Mnie obchodzi to jak ja i wiele innych osób patrzy na tę listę z uśmiechem politowania gdy przez wiele lat ani jedna nowość nie pojawia się na takiej
  • Odpowiedz
Dlaczego Pearl Jamu nie odrzucano, ale już jakiekolwiek kawałki z lat 2000+ mają taki problem żeby się przebić?


@kult_cwaniaka: Prosta sprawa, gitara i leciało w radio, dla typowego słuchacza trójki (znam paru takich) bez gitary nie ma grania, musi być gitara, perkusja i wokal... to jest zespół.
  • Odpowiedz
@Apollo_Vermouth: Ostatnio miałem grubą rozkminę, że dziś hiphop pełni rolę jak kiedyś rock (czy tam rocknroll). Co definiuje rocknrolla? Popularność wśród młodych ludzi i niezależność (wyłamywanie się schematom) przede wszystkim, ale styl życia, pieniądze, sława również. Wszystkie te warunki spełnia hiphop.
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz:

Ich głowy są zamknięte w latach 90 najpóźniej, zrobili sobie listę wszech-czasów trójki, która od lat wygląda tak samo i mam prawo na to narzekać, bo tak samo jak oni mają prawo co roku dawać taką samą listę ¯_(ツ)_/¯


„Ich głowy są zamknięte” także na wiele innych rzeczy, które działy się wcześniej i równolegle. A zatem nie jest tak, że to wielka zmowa i spisek przeciwko młodszym trendom, bo to po prostu nie jest nic innego niż PRZYJĘTA KONWENCJA. Równie dobrze można by mieć pretensje do Dwójki, o to że gra się tam muzykę poważną, tylko nikt normalny nie ma o to pretensji, bo wszyscy przyzwyczaili się do tego, że świat jest tak zbudowany, że istnieją pewne kategoryzacje i
  • Odpowiedz
@kult_cwaniaka: oj tak konwencja, już pisałeś to wcześniej. Nazwa wyraźnie sugeruje, że jest to lista najlepszych utworów wszech czasów. Dla mnie jest to niedorzeczne, żeby taka lista była tak ograniczona i ci pokazałem na przykładzie Rolling Stone, który miał podobną konwencję jak można ewoluować. A to wszystko powtarzanie się, jak swoje a ty swoje i nikt z nas się nie przekona do racji drugiego więc już nie widzę sensu dyskutować o tym dalej.

nie przyszłoby mi do głowy, żeby mieć ból d--y o to co jest, a czego nie ma w takiej liście.

dlaczego każdą krytykę ludzie dziś nazywają bólem d--y?

Jak dzieli te pokolenia? Na wszystko co było przed okresem 2000+ wrzucone do jednego wora pomimo, że było >dość różne
  • Odpowiedz
Nazwa wyraźnie sugeruje, że jest to lista najlepszych utworów wszech czasów


@ShadyTalezz: Nie, do wuja jasnego. Nazwa sugeruje i jeszcze raz to podkreślam, że jest to top wszech czasów TRÓJKI Ten jeden wyraz dużo zmienia. Dlaczego tego nie uwzględniasz? A to jest coś innego, bo to oznacza, że jest to wybór dokonywany z utworów, które w Trójce się pojawiają.

A to wszystko powtarzanie się, jak swoje a ty swoje i nikt z nas się nie przekona do racji drugiego więc już nie widzę sensu dyskutować o tym
  • Odpowiedz
@kult_cwaniaka:

A to jest coś innego, bo to oznacza, że jest to wybór dokonywany z utworów, które w Trójce się pojawiają.


no ale to nie jest prawda bo w Trójce gra się gra się, które na tej liście się nie pojawiają bo nie wpisują się w te sztywne ramy rocka/pop-rocka lat
  • Odpowiedz
Jak to jest, że inne portale branżowe i rockowe tego nie dostrzegają i potrafią spokojnie umieszczać utwory The Strokes, AM, Whe Stripes czy Radiohead(Creep chyba się pojawia w tym topie ale to utwór sprzed czasów, gdy ten zespół był jakkolwiek rewolucyjny, podczas gdy OK Computer czy Kid A są uznawane za albumy wybitne i rewolucyjne a już teraz mówi się o dołączeniu tego zespołu do Rock'n'Roll Hall Of Fame) na takich listach. Przecież fani takiego rocka często słuchają tego typu zespołów, są one doceniane także przez krytyków. Natomiast trójkowicze magicznie je ignorują bo przecież to już nie lata 90. Więc może jednak po prostu słuchacze trójki mają ograniczone postrzeganie współczesnej muzyki, nawet tej wpisującej się w konwencje tego top ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ShadyTalezz: Nie, w tym wypadku uważam, że prawdopodobne może być tu że:
a) "młyny" tej instytucji jaką jest top wszech czasów milą jednak bardzo wolno

b) ani Radiohead, ani White Stripes itp. nie były jednak tak rewolucyjne i donośne jak choćby przewrót grungeowy. The Strokes i White Stripes na pewno nie miały takiego znaczenia, ale już Radiohead tu też bym mocno polemizował, ale to jednak jeden wybitny zespół. Jeśli pamiętasz trochę lata 90 to może wiesz, ze trudno przyrównać szał jaki wtedy był na muzykę ze Seattle, ale też parę innych kapel alternatywnych z tamtego czasu do czegokolwiek co później się zdarzyło w kulturze popularnej, do tego co było wcześniej zapewne już jak najbardziej. Może właśnie o to chodzi i to jest klucz doboru? Nie tyle o rewolucyjność utworu w samej muzyce tylko o całą otoczkę, klimat wpływ na modę, wydarzenia, które się z tym wiązały, a że później nie powstały utwory potrafiące doprowadzić do takiego zjednoczenia wokół nich pokolenia to też nie trafiają na listę "kultowych". Zwłaszcza w przypadku Radiohead wydaje się to wręcz niewiarygodne, ale całkiem możliwe że tak właśnie jest. Swoją drogą śmieszy mnie też, że wykopki chciały strollować top za pomocą Smack my bitch up the Prodigy. Przecież to jest kawałek, który spokojnie mógłby się gdzieś tam znaleźć bez żadnego trollingu i nikt by
  • Odpowiedz
@kult_cwaniaka:

b) ani Radiohead, ani White Stripes itp. nie były jednak tak rewolucyjne i donośne jak choćby przewrót grungeowy.

ale na tej liście jest też wiele utworów oraz zespołów znacznie mniej rewolucyjnych niż Radiohead, zresztą oni mieli wpływ też na inne gatunki muzyki, nie tylko rock ¯\(ツ)_/¯

Nie tyle o rewolucyjność utworu w samej muzyce tylko o całą otoczkę, klimat wpływ na modę, wydarzenia, które się z >tym wiązały, a że później nie powstały utwory potrafiące doprowadzić do takiego zjednoczenia
  • Odpowiedz