Wpis z mikrobloga

@ppiasq: Uwielbiam oglądać Terlika w tvn. Czasami go do Tak jest zapraszają. Ten człowiek jak chce to mówi dość sensownie i to jest dla mnie dowód, że to manipulator, który specjalnie na Frondzie robi z siebie takiego fanatyka. Dzisiaj na przykład powiedział, że co do Petelickiego i innych podejrzanych samobójstw to przecież rządowi właśnie nie jest to w ogóle na rękę, bo się o tym mówi, więc motywu za bardzo nie
@Ryu: Paradoksalnie sam termin, który według niektórych miał wszystko zamaskować, spowodował że sprawa stała się bardziej "podejrzana", przez to głośniejsza i rodzi się przez to więcej teorii spiskowych.

Poza tym wydaje mi się, że różne specsłużby mają czystsze metody eliminowania niewygodnych, ale to tylko takie moje fantazje.
@dziadekwie: @Ryu:

Antysemickie Teorie sPiSkowe. Zamachu na Casę i w Smoleńsku nie było, Sekuła i Lepper popełnili samobójstwa, a kto myśli inaczej, ten antysemita, prawdziwek i maciaropisooszołom
@dziadekwie: Nie żeby tam twierdził, że to było samobójstwo na pewno, ale potrafił podać argumenty z dwóch stron. :)

A co do Petelickiego i Twojego komentarza z tego linka: Termin tylko podgrzał atmosferę spisku. Śmierć Petelickiego sprawiła, że ktokolwiek z jakiejś szerszej opinii publicznej może usłyszeć w ogóle o jego zarzutach w sprawie Smoleńska. Fakt, że jest żołnierzem nie zmniejsza prawdopodobieństwa samobójstwa, tylko to prawdopodobieństwo właśnie podnosi. Są lepsze metody, żeby
@Ryu:

Czemu ktoś w Polsce miałby celowo chcieć niszczyć GROM?


Żeby osłabić zdolność obronną Polski. Nasz establisment jest przesiąknięty obcą agenturą i to nie są teorie spiskowe, tylko opinia bardzo wielu speców od wojskowości i wywiadu. Nota bene Petelicki był jednym z nich.

Termin tylko podgrzał atmosferę spisku.


Są lepsze metody, żeby kogoś zniknąć.

Skąd założenie, że powinniśmy oczekiwać profesjonalizmu od potencjalnych zabójców? Kiedy ginęli jeden po drugim świadkowie w sprawie
@dziadekwie: Przepraszam. Poważnie uważasz, że ktoś chce się szykować żeby nas zaatakować i musi do tego zniszczyć nam GROM? Ale kto? Czesi, SŁowacy, Litwini, Ukraińcy, albo Białoruś? Nikt inny w okolicy nie potrzebowałby do tego niczego innego niż normalny klasyczny atak.
@Ryu:

uważasz, że ktoś chce się szykować żeby nas zaatakować i musi do tego zniszczyć nam GROM?


Nie, uważam, że gra na osłabienie przeciwnika lub potencjalnego przeciwnika i działania wywiadów oraz sabotaże to absolutnie naturalny i odwieczny element polityki każdego państwa.
@dziadekwie: Aż żałuje, że nie mogę zaplusować. To nie kwestia teorii spiskowych, albo przygotowywanego ataku konwencjonalnego. Gry wywiadów, służb i elementów soft power na politykę wewnętrzna obcego państwa(od wpływu ekonomicznego na tradycyjnej dyplomacji nie skończywszy) to nie są wymysły paranoików tylko polityczna codzienność. Przyjmowanie w przypadku Petelickiego z miejsca motywu samobójstwa jest zwyczajnie nieprofesjonalne i conajmniej budzi wątpliwości.