Wpis z mikrobloga

Czasem mam wrażenie, że wszyscy zajmujący się #programowanie na #wykop to j----i materialiści.

Hurr #programista15k Durr Za tyle mi się nie opłaca kompa włączać Kurr J---ć Twoje marzenia, porównaj sobie zarobki w tym zawodzie a w IT Szczurr Biedaki umysłowe tylko infa.

Sam jestem na studiach informatycznych, ale o wysokości zarobków dowiedziałem się może na 4 semestrze i zdziwiło mnie w ogóle że istnieje coś takiego jak płatne praktyki (w których to nie praktykant płaci). Ale serio, mam wrażenie, że na wypoku programiści potrafią tylko o kasie gadać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#zalesie
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MechanicznyTurek: przecież nikt nie robi tego charytatywnie, jak jest praca/zlecenie to jest kasa. Z resztą i tak gro takich programistów albo tworzyło jakiś open source, albo swoje appki udostępniało w necie.

W dodatku jak się o coś zapytasz to praktycznie zawsze pomogą, masz trochę spaczony światopogląd na tą kwestię.
  • Odpowiedz
  • 12
@MechanicznyTurek Nieprawda, programiści i informatycy to najbardziej otwarta na dzielenie się wiedzą i doświadczeniem grupa zawodowa. Wystarczy popatrzeć ile jest konferencji, meetupów, prelekcji, wykładów. Tak samo w internecie, tona blogów i filmików. To, że na wykopie kolejne pytania w stylu "od czego zacząć" są zbywane to kwestia zmęczenia, a nie złej woli.

A to, że zależy nam na utrzymaniu dobrej sytuacji na rynku to chyba naturalne. Jednym z jej czynników są
  • Odpowiedz
@Viters: Ja to wiem, większość mnie źle zrozumiała (ty też). Miałem na myśli, że w dyskusjach "ogólnych" na stronach typu wypok jest głównie chwalenie się zarobkami, w dyskusjach "branżowych" to nie znam lepszych ludzi.
  • Odpowiedz
@Viters: z drugiej strony mało kto pisze dokumentację/komentarze, a często można przeczytać o gościach co swoje rozwiązanie uważają za świętość i nie można o nic zapytać albo czegoś doradzić( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Viters: Nie chcę zabrzmieć jak elektroda, ale jak ktoś pyta na wykopie od czego zacząć, to raczej nie nadaje się do tej pracy, bo nie umie korzystać z google, a temat był wałkowany wiele razy.

  • Odpowiedz
@MechanicznyTurek: nie tylko na mikro -
wczoraj na grupie na fb związanej z programowaniem pojawiło się pytanie
"hej chciałbym stworzyć dla księdza parafii stronkę gdzie mógłby wpisać sobie które domy przyjęły kolędę a które nie i moje pytanie jest takie - jakich języków potrzebuje? "

I zleciała sie masa komentarzy
"jak zadajesz takie pytania to nawet się za to
  • Odpowiedz
@HAL__9000: nie wiem ¯\_(ツ)_/¯
coś w stylu, że dla księdza tylko skrypt w którym mógłby zapisywać w którym mieszkaniu go przyjęli w którymi nie (adres + imiona mieszkańców + ile dali do koperty)
zapewne chciał w formie stronki, żeby można bylo na bierząco
ja tam nie wiem xd
  • Odpowiedz