Wpis z mikrobloga

Urodzić się w takiej Kanadzie to wygrać życie. Wysokie zarobki, stabilna gospodarka, #!$%@? na wszelkie wojny i na cały świat, piękne krajobrazy gdziekolwiek nie pojedziesz, a co najważniejsze nie ma tam tysięcy turystów jak w Zakopanem, tylko najprawdopodobniej będziesz sam, bardzo mała gęstość zaludnienia (a nie jak w Polsce jeden mieszka na drugim), brak problemu z uchodźcami, 96% społeczeństwa to biali, więc nie ma tam takiej patologii jak w USA, występują pory roku, w lecie 25-30 stopni, w zimie -30, czyste powietrze, mając kanadyjskie obywatelstwo wszędzie jesteś szanowany i możesz jechać gdzie chcesz, ludzie uśmiechnięci i zadowoleni
#emigracja #kanada
  • 75
@grzegorzbrzeszczykiewiczz: @kapucynka93: @ZaplutyKarzelReakcji:
96% białych i brak imigracji? Kanada jest chyba krajem nr.1 z krajów pierwszego świata jeżeli chodzi o legalną imigracje.
Na 35mln populacji, tylko 80% urodziło się na terytorium Kanady.
https://en.wikipedia.org/wiki/Immigration_to_Canada#Canadian_immigrant_population_by_country_of_birth_(2005)

Dodatkowo Kanada prowadzi od dekad aktywną politykę imigracyjną, wpisaną w ustawy. Np. prowadzili słynną akcje pomocy wietnamskim "boat people" ponad 40 lat temu.
@grzegorzbrzeszczykiewiczz: Ty żeś nigdy chyba w Kanadzie nie był. Toronto - wielkie, paskudne miasto, skąd 100km przejedziesz i wszędzie są "przedmieścia" przemysłowe. W centrum mnóstwo Hindusów i Azjatów. Ludzie mili zupełnie jak u nas. W prawie żadnym sklepie nie kupisz piwa. Drożyzna. Z pracy mogą Cię wyrzucić z dnia na dzień.

Doceń co masz u nas, w Europie...
@grzegorzbrzeszczykiewiczz z tym 90% rzeczywiście spora przesada, byłem 2 razy w Kanadzie, ostatnio w kwietniu w Vancouver i pierwsze co mi się rzuciło w oczy to zdecydowana większość Azjatów. Cała reszta imponująca, mam plany przeprowadzić się tam za 1,5-2 lata.