Wpis z mikrobloga

@Moniaminus:
#dentysta #leczeniekanalowe

Jest problem za 2 tyg ide na leczenie kanalowe górnej 6. Chciałam go usunac po czym dentysta stwierdziła ze szkoda zeba..l3czenie kanalowr 400 zl boje sie jak cholera zab juz zatruty nie bolalo az tak...mial ktos cos takiego ?stres na maksa...a ja nie wiem czy lepiej go nie usunąć. Dentystka stwierdziła ze moga sie zeby poluzowac....

Dajcie znac...co robic i czy bolalo i na ile wizyt takie leczenie sie sklada i jak przebiega .. usuna mi najpierw nerwy czy jak ?
  • 12
@Moniaminus: Miałem dwa razy robione leczenie kanałowe. Najgorsze jest trucie, co już masz za sobą. Przy usuwaniu nerwów praktycznie nic nie czujesz (jak będziesz coś czuła to pewnie założy ci trutkę na kilka dodatkowych dni). Później tylko plomba, a z racji tego, że nerwów już nie będzie to przebiegnie to bezboleśnie. Nie sraj po nogach, bo nie będzie już bolało ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Moniaminus: W zasadzie to nawet wolałbym dłużej chodzić z trutką. Większa szansa, że nie będzie potrzebna kolejka wizyta ( ͡° ͜ʖ ͡°) A usuwanie nerwów nie boli. Dla mnie leczenie kanałowe to były najprzyjemniejsze wizyty u dentysty (no może poza pierwszą) xD
@wealthyman: dzięki za slowa otuchy hahah mniejszy juz stres na 1 wizycie z strachu sie poplakalam.ale to mialam uraz po innej dentystce ktora borowala mi tylko zęba a ja jej reke wyrywalam bo tak bolało mimo znieczulenia ktore dostalam... teraz chodze do demtysty zadowoloma robić inme zęby borowanie oststnio jak ki robila noe bolalo nic.nie licząc uklucia do znieczulenia...na pewmo juz nigdy nie zmienie dentystki...a miałam taki uraz.