Wpis z mikrobloga

#pytanie #wynajem mieszkania #mieszkanie mircy otóż stoję przed decyzją wynajęcia mieszkania kobiecie z córką. Jak mogę sprawdzić ja i zabezpieczyć się żeby nie okazało się że to np oszustka która z racji jej dziecka będzie trudno z mieszkania usunąć. Czy wg was mogą być takie zonki ? Czy jakieś Mirosławy podziela się doświadczeniami?? Zażądać zaświadczenia o zarobkach czy jak??? Do tej pory wynajmowałem mieszkanie kolesiom którzy mieli firmę i wiem że do biednych nie należeli. Baba z córkom to trochę podejrzane...zaraz pewnie zjawi się konkubent z wydziałami ryjem. Może trochę sram na wyrost bo spotykam się z nimi dopiero jutro ale jakoś tak mam pewne obawy...
  • 29
via Android
  • 0
@maginalia spoko tylko takie osoby to oszukują np po 3 miesiącach. Robią zaległości i jak się Orientujesz to trzeba latać po sądach .prawo chroni najemcę no a szczególnie matkę z niepełnoletnim dzieckiem
@mikeeho
Nie zabezpieczysz się tak na 100%. Prawo chroni najemcę. Możesz wziąć kaucję w wysokości trzymiesięcznych opłat. Niech sobie sama umowę na media podpisze. Jak nie będzie płacić, to będzie jej dług, a nie Twój. I używaj poprawnych terminów. Nie ma czegoś takiego jak odstępne. To, co nazywasz "odstępnym", poprawnie nazywa się czynsz.
via Android
  • 0
@sorhu akurat odstępne to jest to co ja dostaje od najemcy za mieszkanie a czynsz to jest to co płaci osoba z używanie mieszkania np ogrzewanie opłaty za sprzątanie itp
@mikeeho

akurat odstępne to jest to co ja dostaje od najemcy za mieszkanie a czynsz to jest to co płaci osoba z używanie mieszkania np ogrzewanie opłaty za sprzątanie itp


Akurat właśnie nie. Tak się potocznie mówi, ale to jest niepoprawne nazewnictwo.
Sprawdź sobie w Słowniku języka polskiego czy tam w Kodeksie cywilnym.
@mikeeho

akurat internet mamy bez terminowo więc w razie czego mogę zrezygnować w dowolnym momencie


To lepiej zrezygnować przed wynajęciem mieszkania.