Wpis z mikrobloga

@Zydomasoneria: ja już nie maksuje zwykłych poków. Dzięki pogodzie można złapać coś fajnego. Rajdy i tak z ekipą się robi, więc szkoda dusta. Robię tylko legendy.
  • Odpowiedz
Jeżeli nie masz cukierków, bądź dustA warto poczekać aż będzie wietrznie.. lub zrobić Raid z Alakazamem. Jak będzie wietrznie można trafić abre na 35 lvl. A Alakazam z future bije aż miło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AthleticsPrusice: Tylko, że z radiu maksymalny lvl to 20 a przy odpowiedniej pogodzie 25. Stąd zastanawiam się czy lepiej ewoluować z dobrym lvl poka ale z kiepskim iv czy odwrotnie. A co do raidów to sam Alkazama nie zrobię a ostatnio jest trudno u mnie znaleźć ekipę na legende a co dopiero na coś takiego jak alkazam.
  • Odpowiedz
@Zydomasoneria: oczywiście ze lepszego z iv. Po co taki na 30 lvl skoro statystykę ataku ma zero. Alakazam akurat musi mieć atak mocny, bo on głównie nadaje się do atakowania. Ma bardzo słaby def i hp. Jak robić to tylko z dobrym iv. Cierpliwości. Prędzej czy później złapiesz na dziko z dobrym iv i wysokim lvl. Mi osobiście tez by było szkoda dustA na Alakazama. Jedyne co by mnie zmotywowało żeby
  • Odpowiedz
@AthleticsPrusice: No chyba nie. IV robi marginalną różnicę. Lvl robi znacznie większą.
@Zydomasoneria: Jak nie zamierzasz pakować dusta (bo po co w alakazama jak Espeon łatwiejszy do zrobienia na wysokim lvl i IV) to rób tego wyższego. Alakazam i tak szybko pada a to IV nic nie zmieni właściwie. Szybko look na pokebattler:
(Przy założeniu najlepszego moveseta na dps - confusion + futuresight)
Machamp raid counter + close combat (uniki
  • Odpowiedz
@Feuforce: wszystko zależy do czego go potrzebujesz..
Z espeonem nie jest tak tez świetnie. Tez kozak do bicia ale tez kryształowy i ma confusion. Przez którego czasami ciezko uniknąć ataku bossa..
wysoki lvl Ok, wiadomo ze robi lepsza robotę. Ale lepszy jest taki z dobrym iv i lvevelem ( ͡º ͜ʖ͡º) do tego trzeba dążyć :)
  • Odpowiedz
@AthleticsPrusice: Przy solowaniu często i tak nie powinno się unikać, szczególnie, że przez buga możesz tylko czas stracić. Przy psycho cut tracisz za dużo dps, czyli najważniejsza rzecz przy solowaniu. Wykazałem na liczbach, że różnica jest marginalna (i to przy idealnych unikach, co jest ledwo wykonalne). Na kontry na solowanie po prostu szkoda dusta i lepiej zrobić teraz tego z wyższym lvl i móc w tej chwili raidy robić niż czekać
  • Odpowiedz
@Zydomasoneria w życiu bym nawet nie spojrzał na tą 803CP. Usunąłem takich dziesiątki, zresztą @AthleticsPrusice tak samo. Atak musi być 13-15. Z mojego doświadczenia wiem, że przydatny psychiczny to złapany na dziko Eevee z wysokim lvl i przerobiony na Espeona, któremu dajesz Confusion/FutureSight i jest mistrzem przeciwko Machamp lub Gengar z focusblast.
  • Odpowiedz
@Feuforce: fajnie „poczytać” kogoś kto wie więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzieki! Ja i tak dążę do perfekcji. Co do samego Alakazama to na swojego nie wydałem nawet 200 dustA. Złapałem fajne z 15 atak na 30 lvl+
Z Solowaniem 3* tez już nie mam problemów z niczym.
Problem był tylko Ninetalesem ale Niantic zepsuł mi zabawę z maxowaniem golemow dając boost pogodowy i wodny atak Gyradosowi..
  • Odpowiedz
Ja obecnie Macho bije tym, bez żadnych problemów zostaje dużo czasu. Rzadko kiedy dochodzę do Lugii. Ale zmienię atak alakazamowi ( ͡° ͜ʖ ͡°) zobaczę jaka będzie różnica. Mimo Buga zawsze fajnie udało mi się unikać ataków Alakazamem, gorzej było z espeonem.. zobaczymy jak po zmianie. Dps Ok, tylko mam nadzieje ze w parze z funkcjonalnością ..
AthleticsPrusice - Ja obecnie Macho bije tym, bez żadnych problemów zostaje dużo czas...

źródło: comment_eHlpBWJOmytJryb5siBB8AhYvDOGsUAl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kkkempa
@AthleticsPrusice wy chyba nie rozumiecie jak IV działa. Tak jak @Feuforce powiedział, różnica jest marginalna. Wiadomo że np. taki wymaksowany tyrek 100% iv fajnie wygląda ale dopóki nie ma się 10 tyrków to się nie zwraca uwagi żeby maksować tylko te +91% iv z 15 ataku. Przykład: mam dwa espeony z takimi samymi atakami na 34.5 lvl. Jeden ma 100iv drugi 84. Jeden ma 36,7 dps a drugi 36,5. Różnica jest
  • Odpowiedz
@MirasekTurasek: czasami właśnie rozchodzi się o te 0,2 obrażeń. Są sytuacje gdzie to jest potrzebne. Zrób sobie np. Alakazama z focus blast Tyranitarami, a odczujesz różnice. Kilka innych przypadków tez by się znalazło. Rozumiemy jak działa iv, bez wchodzenia w szczegóły najlepsze takie 100 % albo im wyższe tym lepsze ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡
  • Odpowiedz
@AthleticsPrusice: Rozumiem ale taka walka o pół procenta obrażeń ma sens kiedy masz od pół roku 40 lvl, wymaksowane topowe pokemony i nie masz co z dustem robić a nie kiedy OP pyta się którą Abre robić na pierwszego Alakazama ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MirasekTurasek: trafiłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale nie od pół roku, a dust wydaje na bieżąco. Obecnie był Swampert, czwarty Machamp i takie tam.... gdybym trafił np 100% Alakazama to zrobiłbym go nawet od 1 lvl .. tak mam i dobrze mi z tym ( ͡° ͜ʖ ͡°) pozdrawiam
  • Odpowiedz
@Zydomasoneria: Przy pokach służących do ataku kluczowa sprawa to 15 w ataku. Reszta im wyższa tym lepiej. A dust i cukierki prędzej czy później i tak zbierzesz, więc szkoda zawracać sobie głowy kasztanami.
  • Odpowiedz