Wpis z mikrobloga

Czy to wszystko jedno jaką religię wyznajesz? Czy wiele odrębnych wspólnot chrześcijańskich może z punktu widzenia Boga tworzyyć ten sam Zbór Kościół chrześcijański, który cieszy się jego uznaniem?

TUTAJ jest cały artykuł: https://www.scribd.com/document/367922629/Czy-to-Wszystko-Jedno-Jak%C4%85-Religi%C4%99-Wyznajesz-Czy-Wiele-Odr%C4%99bnych-Wspolnot-Chrze%C5%9Bcija%C5%84skich-Mo%C5%BCe-z-Punktu-Widzenia-Boga-Tworzyy%C4%87-Ten-Sam-Zbor-Ko%C5%9Bcio%C5%82

Swego czasu pracowałem z pewnym protestantem. Pewnego razu mnie poinformował, że w łonie jego kościoła nastąpił rozłam i wiele osób odeszło do Kościoła Zielonoświątkowego. Przyczyną podziału były różnice w rozumieniu wersetu z Mat 19:3-6. Jedni uważali, że można się rozwieść ze swpółmałżonkiem w przypadku zdrady, inni że nie. Zapytałem go czy uważa, że poszli do właściwego kościoła. On powiedział, że choć istnieją różne denominacje chrześcijańskie, to jest jeden Kościół Jezusa i dalej uważa ich za braci. Zadałem mu kilka pytań odnośnie Bożego wymogu jednomyślności i jedności wśród prawdziwych chrześcijan, a następnie powiedziałem: załóżmy, że głosicie Ewangelię. Co bym sobie pomyślał, gdybyś rano przyszedł do mnie i mnie poinformował, że mogę się rozwieść w takim przypadku, a po południu ktoś z Kościoła Zielonoświątkowego, że nie? Czy taki rozdźwięk w łonie kościoła pomógłby komuś poznać wolę Bożą czy wprowadziłby zamęt i niepokój w jego głowie? „Każde królestwo, które jest wewnętrznie podzielone, popadnie w ruinę.” (Mat 12:25-26). „Ja też dałem im chwałę, którą ty mi dałeś, żeby byli jedno, tak jak my jedno jesteśmy.”Dlatego logiczny jest wniosek, że Jehowa i Jezus posługują się tylko jedną organizacją/ Zborem/ Kościołem i właśnie na niej spoczywa Jego duch i błogosławieństwo.

Efezjan 4:4-6

„Jedno jest ciało i jeden duch, tak jak zostaliście powołani w jednej nadziei, do której was powołano; jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest; jeden Bóg i Ojciec wszystkich”.

1 Koryntian 1:10

„A usilnie zachęcam was, bracia, przez imię naszego Pana, Jezusa Chrystusa, żebyście wszyscy mówili zgodnie i żeby nie było wśród was rozdźwięków, ale żebyście byli stosownie zjednoczeni, mając ten sam umysł i ten sam tok myśli.”

@mondrymiszcz @KolejnyWykopowyJanusz

#biblia #teologia #ciekawostki #chrzescijanstwo #swiadkowiejehowy #jezus #idzpodprad
bioslawek - Czy to wszystko jedno jaką religię wyznajesz? Czy wiele odrębnych wspólno...

źródło: comment_zSSNkjUqrYhg9if7dhW1w6nGXiFmElx2.jpg

Pobierz
  • 1