Wpis z mikrobloga

dlaczego polacy mają w swojej kuchni jakieś tłuste, oślizgłe i obleśne żarcie, na palcach jednej ręki można wymienić smaczne i estetyczne potrawy, a reszta to jakieś nóżki w galarecie, flaczki, głowizna, bigosik #!$%@?, słonina, salceson, szynkówka, śledzie, mógłbym wymieniać dalej, ale boje się że się zrzygam

a tacy włosi, to na co nie spojrzysz, to chcesz to jeść

o #!$%@? tu chodzi xD

#kuchnia #kulinaria #krzysztofszufla
  • 134
@zwei: O klimat. Jesteśmy społeczeństwem, żyjącym "na północ od Alp" i inne w tych lokalizacjach mają podobnie tłuste, syte potrawy, które z punktu widzenia dzisiejszego trybu życia nie są aż tak potrzebne. Polska kuchnia nie bardzo się tu różni od Niemieckiej, skandynawskiej, czy nawet tej wyśmiewanej brytyjskiej.
Tyle postow, a chyba tylko jedna osoba wie jak wyglada prawdziwa kuchnia Polska.
No dobra sprawe poziomem skomplikowania i wymaganym umiejetnosciom Polska kchnia ustepuje tylko Francuskiej.
Wloskie jadlo to przy tradycyjnej przedwojennej Polskiej kuchni to zwykly fastfood dla biedakow.
@zwei: To że u ciebie na chacie dają do żarcia jakieś gówno na wigilię to już twój problem.

Ja jadłem szczupaka, sielawę, pierogi zapijając to zajebistym barszczem i uważam, że włoskie żarcie na wigilię może mi naskoczyć
Są grosze kuchnie. Ja osobiście jadam głównie francuską, japońską i włoską, bo są najlepsze i nie bez powodu te kraje posiadają najwięcej gwiazdek Michelin
@zwei: Oj, jak bardzo się mylisz. Włosi jedzą takie rzeczy, że by Ci oko zbielało, a potem byś się zrzygał. Np. Casu marzu(ser z larwami) albo il pane con la milza(kanapka ze śledzioną). I to nie są jakieś ciekawostki kulinarne, oni to serio uwielbiają.