Wpis z mikrobloga

@Dzonzi: myślę, że wszystko od pojęcia zmiennej do polimorfizmu, zarządzanie pamięcią, szablony. Wielowątkowość to już raczej zaawansowany, a nie podstawowy. Polecam ogarnąć jeszcze C++11, na pewno się przyda :)
@Dzonzi: nie ma takich kryteriów imo, ocenianie poziomu wiedzy to indywidualna sprawa dla ciebie wiedzą podstawowa może być dla innego obserwatora wiedzą ekspercka, albo odwrotnej twoje przekonanie o wiedzy eksperci ej może by ocenione jako podstawowe.

Dlatego nie ma sensu wpisywać twojej oceny poziomu danej technologi w cv. Od tego jest rekrutacja by przetestowac wiedze, daj szansę firmie ciebie ocenic. Wpisując poziom podstawowy, nic nie zyskujesz a możesz tylko stracić bo
@Dzonzi: rzuciłem okiem na rozdziały - jeśli chcesz pracować w Cpp to powinieneś ogarniać to wszystko (przynajmniej mnie się tak wydaje, pracuje w tym języku od pół roku, a znam go od jakichś trzech). Z tego co słyszałem to Symfonia nie jest dobrą książką, uczy złych nawyków (tak mówili moi znajomi, ja osobiście nie czytałem). Mogę polecić 'The C++ Programming Language' Bjarne Stroupstrup pod warunkiem że już coś umiesz. Ta książka
@belmond324: Instrukcje sterujące typu pętle, warunki, tworzenie funkcji, klas, dziedziczenie, operacje na tablicach, wskaźniki, znać podsatwy z STLa (wektor, lista, wyszukiwanie). To bym rozumiał przez podstawy.
@Dzonzi: Symfonia to nie jest najlepszy wybór, jest po prostu za stara - chociażby smart pointerów tam nie ma. No i zupełnie nie ma focusu na bibliotekę standardową, ani na jakiekolwiek narzędzia używane w praktyce (nawet głupiego make'a).
ale od C++ każdy język się zaczyna


@Dzonzi: chyba od C. C++ posiada wiele mechanizmów, które są niespotykane w innych popularnych językach programowania.
Bo w przeciwieństwie do frontendu, gdzie niestety zatrudnia się byle kogo, to przy c++ potrzebni sa wyłącznie umiejący programować...Co do Symfonii to maja rację przedpiszcy, przynajmniej jeśli chodzi o to wydanie, ono bazuje na wersji c++ z 98r z poprawkami z 2003... później była rewolucja. Teoretycznie szanse ma ta wersja, ale jeszcze jej nie przeglądałem, więc nie ocenię