Wpis z mikrobloga

Ci ludzie wierzą w to co wierzą bo to jest proste, i daje im to poczucie że coś znaczą i coś rozumieją o świecie. Nauka jest trudna, wiara jest prosta.

Dlatego wraz ze wzrostem poziomu edukacji i IQ religijność i wiara w głupoty strasznie spada, a wśród prostaczków i ludzi bez pojęcia o świecie rozkwitają wierzenia w różne brednie.

@Wojtek-bez-portek: zapiszę sobie gdzieś to co właśnie napisałeś
@Shodan56: Przecież to najoczywistsza prawda, wystarczy trochę popatrzeć na świat, na ludzi, i sposób w jaki patrzą oni na otoczenie i jak argumentują swoje decyzje i wizje.

Ludzie ograniczeni i prości nie potrafią prawie nigdy podać argumentów i powodów swoich wizji, ludzi ci działają na zasadzie stada, motłochu, powtarzając cudze brednie. Im lepiej żyje się w stadzie, bo mogą ukrywać się ze swoim ograniczeniem, lenistwem i ignorancją. A jak stado jest
efekt cieplarniany jest faktem, każdy naukowiec go potwierdza, badania to potwierdzają i pomiary.


@Wojtek-bez-portek: to brzmi bardziej jak wiara niż nauka. Jest ich 97% według http://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-nauka-nie-jest-zgodna-w-temacie-globalnego-ocieplenia-7#disqus_thread i tak być powinno, bo kiedy 100% jest zgodne to za bycie niezgodnym grożą kary lub ostracyzm (każdy naukowiec go potwierdza = no true scotsman, jak nie potwierdza nie jest naukowcem). Nie znaczy to rzecz jasna że podważa to efekt cieplarniany, ale skrót myślowy "każdy
@Usmiech_Niebios: Hesus Maria jak to mawiają latynosi. Wrzucasz tutaj jakiegoś bloga i próbujesz tym dilować z opiniami naukowców. Ale czy potrafisz czytać ze zrozumieniem?

Więc tak, po pierwsze napisałem że globalne ocieplenie to fakt, co wiemy i widzimy. W twoim artykule wszyscy są zgodni że globalne ocieplenie to fakt. Więc już widzimy że sam nie wiesz co wrzucasz. twoje źródło podaje natomiast że aż 97% naukowców uważa człowieka za źródło globalnego
@Wojtek-bez-portek: nic nie zrozumiałeś.

W twoim artykule wszyscy są zgodni że globalne ocieplenie to fakt. Więc już widzimy że sam nie wiesz co wrzucasz. twoje źródło podaje natomiast że aż 97% naukowców uważa człowieka za źródło globalnego ocieplenia, 3% się z tym do końca nie zgadza.

Więc jeszcze raz zapytam, czy wg twojego źródła, a jeśli tak to gdzie, jest napisane że jakiś naukowiec uważa że efekt cieplarniany to mit i
Jednii drudzy sie nazwajem nie rozumieją.....


@mars10: starałem się podkreślić błędność skrótów myślowych w obu moich wypowiedziach - powodujących takie niezrozumienie - ale kto wie czy mi wyszło i czy nie jest to w nich jasne wyłącznie dla mnie ;)
@Usmiech_Niebios:

W artykule nie. Minuta w google


Powołujesz się na artykuł żeby obalić moje twierdzenie. Okazuje się że albo nie zrozumiałeś twierdzenia ani artykułu, to w googlach na szybko znajdujesz jakiś blog. Dobre ;)

A teraz zamiast odnosić się do twojego biadolenia które i tak nie ma sensu, bo próbujesz znów mi implikować dziwne rzeczy, porozmawiam sobie o twoich źródłach.

Artykuł "Forget about globar warming".

Czytałeś w ogóle ten artykuł? Jest
@Wojtek-bez-portek: trzy pytania:

Powołujesz się na artykuł żeby obalić moje twierdzenie.

Zdajesz sobie sprawę do którego Twojego twierdzenia się odnoszę w swoich wypowiedziach?

Wikipedia hahaha, tyle w tym temacie.

Po co wstawiłem tam link z wikipedii - co miał potwierdzać/tłumaczyć?

A teraz obracaj kota ogonem że to ja jestem ten zły i ja ci coś przypisuje.

Co konkretnie w mojej pierwszej wypowiedzi potwierdza słowa:

Stosujesz retorykę miłośników płaskiej ziemi, czyli półprawdy,
@Usmiech_Niebios: @mars10:

Nie wiem czy się śmiać czy płakać. Ten Uśech to się powołuje przynajmniej na jakieś artykuły i badania, ale ten drugi wrzuca tekst korwina.

Korwin to jakiś naukowiec, badacz, człowiek związany z nauką, czy nawet klimatem? To zwykły demagog i polityk.

Jeśli chcecie rozmawiać poważnie, to chociaż powołujcie się na ludzi zajmujących się tematem, bo równie dobrze można wrzucić słowa korwina co i menela spod sklepu.
@Usmiech_Niebios: Jest równie prawdziwe i porządne jak słowa pijaczka spod baru. Jasno to napisałem wcześniej.

Korwin tak jak i pijaczek nie powołuje się na żadne badania, fakty, czy cudze prace, ale postuluje że człowiek po pierwsze nie ma wpływu, a po drugie cykle efektu cieplarnianego powtarzają się okresowo. Chciałbym zobaczyć dane i badania którymi się podpiera, bo to bardzo odważne stwierdzenia.

Dlatego jego słowa są równie wartościowe co menela spod sklepu.
Dlatego jego słowa są równie wartościowe co menela spod sklepu.


@Wojtek-bez-portek: to że menel spod sklepu uważa że Ziemia jest okrągła znaczy że musi być oktagonem bo w płaską też pewnie wierzy paru meneli a w oktagon nikt? Jeżeli opinia popierana jest przez kogoś głupiego to nie znaczy że ktoś mądry nie może jej popierać z innych powodów, np. znajomości większej ilości danych. No i nie znaczy to że tak jest