Wpis z mikrobloga

Dziś o dziwo poszło 5x5 145kg w siadzie, a jechałem na siłownie bez większego przekonania, bieżący tydzień w robocie strasznie mnie zniszczył.

Szybkie podsumowanie.

Aktualna waga 87kg, poziom zalania oceniam na 20-22%

Przy 85kg robiłem maxy:

Martwy 170kg
Siad 170kg
Front 140kg
Snatch 85kg
Płaska 90kg xDDDDDDDDDD

Niestety przegryw mocno bo okragle plecy i choroba Scheuermanna, próbowalem setki różnych chwytów i ustawień na sztandze żeby aktywować włókna mięśniowe na klacie, których i tak z tego powodu jest nie za wiele, ale zawsze cały ciężar i tak idzie na mięsień naramienny przedni, co powoduje u mnie dość częste kontuzje. Ogólnie nie polecam.

#mikrokoksy
#silownia
  • 8
@MirkobIog: będziesz startował kiedyś w trójboju? Podejrzewam, że nie więc olej tą płaską. Rób sobie OHP, Push Pressy, Podrzuty. Klatka piersiowa razem z szerszymi grzbietu są głównymi stabilizatorami stawu barkowego. Będą pracować i rosnąć bez bezpośredniej stymulacji wyciskaniem
@sinbad_ robie linki na bramie robię wtedy cos czuje, ale i tak większość idzie w naramienny. Przy wyciskaniu hantlami nic, jak kończę serie to czuje wszystko prócz piersiowego.
@MirkobIog: kurde zazdro z tym przysiadem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ja mam na odwrót płaska idzie cały czas praktycznie z treningu na trening te 2,5 kg bez problemu dodaje, ale przysiad coraz ciężej. Teraz 122 kg 3x5 i z problemem to idzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@MirkobIog: zrób priorytet na całą górę ciała, bo po prostu dominują ci nogi, szczególnie czwórki. zmniejsz czas poświęcany na trening dołu, zrób ładną masę w upper push i pull, pobaw się w wariacje ciągów takie, żeby bardziej plecy angażować, minie rok-dwa i będziesz #!$%@? #!$%@?, a siła dołu i tak pójdzie baaardzo