Wpis z mikrobloga

@lakukaracza_: Jakby ktoś nie wiedział, to jest to pomnik ku czci Polaków-Patriotów, którzy w obronie wiary i narodu nabijali dzieci na widły, a potem je spalali.

Tak przynajmniej będzie to widział każdy, kto nie zna kontekstu i nie wie, co się wydarzyło w Wołyniu (a tych będzie z czasem coraz więcej).
  • Odpowiedz
Pomnik lipa straszna, ale gdyby to samo dziecko na widelcu z krzyżem w tle było w galerii sztuki nowoczesnej, to by połowa z was waliła konia do figurki.


@sidhellfire: A serio nie widzisz różnicy między pomnikiem w miejscu publicznym a obrazem w galerii sztuki?
  • Odpowiedz
Jestem ateistą, żona też, moje dzieci nic nie wiedzą o religii bo niby skąd mają wiedzieć.


Wiesz, bycie ateistą nie oznacza, że masz być tłumokiem.
Wiemy przykładowo, że Zeus jest wymysłem starożytnych ale warto wiedzieć coś o kulturze...

  • Odpowiedz
@lakukaracza_: tez jestem ateista w ateistycznej rodzinie. co ty do mnie piszesz. o nie, musze wytłumaczyć synowi dlaczego jet przebity do krzyża xD

A potem się dziwić, ze "katole" maja niechęć do ateistów xD
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: ale tu ateuszy, sami nie wierzący nie praktykujący, a w niedziele elegancko przy wigilijnym stole, później wolne i swiąteczne śniadanie w 1 i 2 dzień świąt BOŻEGO NARODZENIA, w pracy już premia świąteczna wzięta także tak wybiórczo trochę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do samego pomnika, warto przypominać o zdziczeniu naszych sąsiadów z ukrainy i że mimo próby nie będą bratnim narodem
  • Odpowiedz
@xan-kreigor: Już setny raz to piszę, że mam na uwadze małe dzieci. Pozwoliłbyś 5-latkowi oglądać film gdzie nabijają dziecko na widły? Albo grać w taką grę? Albo kolorowankę taką byś mu kupił? Albo taką kreskówkę byś mu pozwolił oglądać?
  • Odpowiedz
@reenoi: #!$%@? logika, Smolensk to był 'wypadek'/'zamach'* a Wołyń umyślne, bestialskie działanie ludzi. Tak, żeby się nikom przpyadkiem nie zapomniało.

Oświęcim też zamknąć? Toć to żywy pomnik, jeszcze straszniejszy, bo oryginalny.
  • Odpowiedz