Wpis z mikrobloga

@kxyz: odpalają skrypty z innej domeny

edit. w sensie sklep instaluje u siebie skrypt na przykład google analytics, albo tej firmy z artykułu, i de facto wchodząc na domenę sklepu, wchodzisz (łączysz się) też na strony firm trzecich.
@kxyz: Dokładnie to nie są cookie tylko przeglądarki przechowują inne dane m.in. o czcionkach i na tej podstawie można zidentyfikować użytkownika. Salesforce podobno rozpoznaje po ruchach myszki, ale chyba żadna firma w Polsce go nie używa.
@Denial94: Tak. Chociaż nie wiem jak to będzie wyglądało w 2018 po całym GDPR.

Żeby było ciekawiej, w Stanach możesz wpisać adres mailowy przy rejestracji w sklepie albo przy zakupie i od razu go skasować, a i tak możesz dostać potem na niego maila remarketingowego. w UE to jest nielegalne.
@MichasQGP @niebezpiecznik-pl też się nad tym zastanawiam. Jeśli dobrze zrozumiałem to oni wychodzą z założenia że jeżeli na innej stronie odslugiwanej przez tego operatora wyraziłem zgodę na przekazywanie informacji w celach marketingowych do partnerów to oznacza, że mogę otrzymać e-maila od każdej ze strony która też jest partnerem z operatorem. Ale przecież te strony nie są swoimi partnerami, a jako nadawca istnieje strona na której zgody nie wyraziłem. Czy to nie operator