Wpis z mikrobloga

No elo,

W końcu możemy odkryć karty w sprawie filmu Fanatyk i naszych dalszych planów. Po kolei:

CO Z TYM FILMEM?


15 grudnia ukończyliśmy prace nad filmem. W poniedziałek miał miejsce jego pierwszy pokaz w Krakowie, dzisiaj odbędzie się drugi w Warszawie. Włożyliśmy w ten film dwa lata pracy, więc nie zamierzamy zatrzymać się na dwóch pokazach, po jednym za każdy rok roboty xD To prowadzi nas do drugiego punktu.

GDZIE GO MOŻNA ZOBACZYĆ?


Początkowo film miał być dostępny głównie w dystrybucji festiwalowej, bo tak zakładał konkurs Małopolskiego Studia Debiutów, w którym wygraliśmy pierwsze fundusze na nakręcenie filmu. W ludzkim języku oznacza to, że można by zobaczyć go łącznie na kilku pokazach na Festiwalu Młodego Kina Niezależnego HIPSTERIADA w Pabianicach i DNIACH KULTURY POLSKIEJ w Krasnosybirsku, czy czymś takim xD Biorąc pod uwagę, że na film czeka kilkadziesiąt tysięcy osób z całej Polski + emigracja, byłaby to dosyć słaba opcja.

Do tego doszła potem kwestia DVD dla ludzi, którzy wsparli nas kiedyś na Polak Potrafi, ale to nadal kilkaset osób, czyli kropla w morzu potrzeb. Skończyłoby się ściąganiem filmu na nielegalu z neta, a znając życie połowa ludzi #!$%@?łaby się w trakcie tego procesu w jakiś pobieraczek.pl albo wirusy trojany i potem miała jeszcze pretensje do nas xD Dlatego też od kilku miesięcy rozkminialiśmy opcję dystrybucji na VoD, czyli po angielsku Video on Demand, czyli po polsku żeby można było zobaczyć normalnie na necie.

Udało nam się dogadać z typami z Showmax.com, żeby film można było obejrzeć u nich od 24 grudnia 2017 (dzień szczególnie ważny ze względu na fabułę filmu). Oznacza to, że będzie on dostępny dla każdego użytkownika internetu w Polsce.

DLACZEGO MAM PŁACIĆ PIENIĄDZE?


Platforma Showmax jest o tyle spoko, że daje bezpłatny okres próbny na dwa tygodnie – i to jest serio #!$%@? za darmo, bo sam tak zrobiłem i mnie nie oszukali xD W sensie z innymi filmami u nich tak zrobiłem, bo Fanatyka jeszcze wtedy nie było xD Są też jakieś dłuższe darmowe okresy dla tych, którzy mają telefon w Play, ale to już sami sobie musicie obczaić, bo ja akurat nie mam.

WPŁACIŁEM WAM NA POLAK POTRAFI TRZY DYCHY NA DVD A TERAZ MOGĘ OGLĄDAĆ TYLKO PRZEZ DWA TYGODNIE I TO NA SHOWMAXIE?!


No nie do końca Mirek. DVD, jak i wszystkie inne nagrody z Polak Potrafi będą rozsyłane do ludzi, tylko trochę to zajmie, bo produkcja filmu skończyła się 6 dni temu, a jeszcze trzeba go wytłoczyć na płytach, podrukować plakaty, powybijać błystki itd. i rozesłać je do prawie 1000 osób, co trochę zajmuje. Powinieneś dostać wszystko w styczniu. Dodatkowo wszyscy, którzy sypnęli na Polak Potrafi hajs na DVD dostają od Showmaxa darmowe vouchery na 3 miesiące (dzisiaj powinieneś mieć go na mailu – jak do jutra nie dojdzie to napisz do nas na fanatyk.film@gmail.com), żeby sobie do woli oglądać Fanatyka i wszystkie inne filmy z Showmax, zanim listonosz im przyniesie paczkę z płytką i innymi nagrodami.

ALE WŁAŚNIE O TO CHODZIŁO, ŻE CHCIAŁEM ZOBACZYĆ PRZED WSZYSTKIMI!


Ze względu na to, że film został dopiero ukończony, alternatywa była taka, że i tak byś czekał do tego stycznia na DVD, a w grudniu nie zobaczyłbyś ani ty, ani nikt inny. Jeżeli serio wolałbyś zobaczyć film miesiąc później tylko po to, żeby inni zobaczyli jeszcze później od ciebie, to nawet mi cię nie żal xD

A ILE W OGÓLE TRWA FILM?


To pytanie przewija się często. Bez napisów trwa około 30 minut, bo jest to film krótkometrażowy i od początku miał taki być, choćby według regulaminu wspomnianego konkursu Małopolskiego Studia Debiutów.

OBEJRZAŁEM JUŻ FILM I JEST TAK ZAJEBISTY, ŻE CHCĘ WIĘCEJ. JAK ŻYĆ?


Tak się fajnie składa, że zaczynamy z Michałem Tylką prace nad 10-odcinkowym serialem o roboczym tytule „MALCOLM XD” xDDD

Nie zamierzamy zajeżdżać już historii Ojca Wędkarza, ale serial nadal będzie utrzymany w absurdalnym, pastowym klimacie i silnie zakotwiczone w kulturze internetu. Jak ktoś chce próbkę tego klimatu to zapraszam na mój fanpejdż na fejsbuku xD https://www.facebook.com/malkolmxd/

OBEJRZAŁEM JUŻ FILM I JEST #!$%@?. CO ROBIĆ?


Nie wiem #!$%@?, chyba nie oglądać drugi raz xD

CHĘTNIE ZOBACZYŁBYM FILM, ALE W KINIE – TAM JEST ŻYWIOŁ!


No to się dobrze składa, bo na początku 2018 robimy dystrybucję w kinach studyjnych. Planujemy puścić film w kilkunastu miastach. Obecnie jesteśmy na etapie ustalania, gdzie będzie to miało sens (w sensie, żeby przyszło tam tyle osób, żebyśmy nie dokładali do wynajęcia sali kinowej). Ustalamy to głównie na podstawie statystyk naszego fanpejdża https://www.facebook.com/FilmFanatyk/, czyli z jakich miast mamy najwięcej fanów. Jak polubisz i namówisz ziomków to większa szansa, że będzie u was. Takie kinematograficzne MLM xD

MALCOLM, FAJNY JEST Z CIEBIE ZIOMEK I BARDZO CIĘ LUBIĘ I SZANUJĘ.


Dzięki mordo, braci się nie traci. Soraweczka, że pasty ostatnio wrzucam rzadko, ale jestem w trakcie pisania powieści w odcinkach, która składała będzie się z ok. 25 niepublikowanych jeszcze w necie past, z których każda będzie opowiadaniem samym w sobie, ale będą się też łączyły w całość. Najprawdopodobniej jeszcze w 2018 wszystko będzie i w internecie (ale nie na moim fanpejdżu) i na papierze. Oprócz tego będę też nadal normalnie publikował na FB różne historyjki z dupy.

#fanatyk #pasta
  • 71
  • Odpowiedz
@malcolmXD: Ja na waszym miejscu grubo bym poczekał na dystrybucje cyfrowa czy to na DVD czy VOD a skupiłby się na kinach studyjnych, ja np. bardzo chetnie bym poszedl do jakiegos mniejszego kina na ten film a jak juz ktos wrzuci na torrenty to bardzo prawdopodobne ze nie pojde xD
  • Odpowiedz
No nie do końca Mirek. DVD, jak i wszystkie inne nagrody z Polak Potrafi będą rozsyłane do ludzi, tylko trochę to zajmie, bo produkcja filmu skończyła się 6 dni temu, a jeszcze trzeba go wytłoczyć na płytach, podrukować plakaty, powybijać błystki itd. i rozesłać je do prawie 1000 osób, co trochę zajmuje. Powinieneś dostać wszystko w styczniu. Dodatkowo wszyscy, którzy sypnęli na Polak Potrafi hajs na DVD dostają od Showmaxa darmowe vouchery
  • Odpowiedz
  • 17
@kilkujad no ale dziwisz się, malcom to zwykły cwaniaczek który zweszyl pomysł na kasę, scenariusz kradziony, sam zakręca się tak byleby więcej umów podpisać i zmaksymalizowac zyski, a ludzie jeszcze mu kasę wplacaja, porażka
  • Odpowiedz
Czy tylko ja uważam, że autor posta to pyskaty gimbus kreujący się na mistrza past, podczas gdy tylko na naszym mirko było tutaj wielu ludzi piszących znacznie lepsze historyjki? Jeszcze ten ton głosu typowego buca spod monopolowego
  • Odpowiedz
Jeżeli serio wolałbyś zobaczyć film miesiąc później tylko po to, żeby inni zobaczyli jeszcze później od ciebie, to nawet mi cię nie żal xD


@malcolmXD: ja nie wpłacałem kasy na DVD ale serio nic bardziej bucowatego nie mogłeś chyba napisać. Myślę że tak właśnie jest, że jak ktoś wpłacił więcej kasy to liczył na to że zobaczy film jako jeden z pierwszych, a wygląda na to że został wydymany
  • Odpowiedz
@Harold: @Tylko_na_chwilke: imo bez sensu kazać innym czekać bo ja pan i władca chcę pierwszy. Składając się na PP dostanę tak czy siak coś, czego nie będą mieli inni - DVD. A jeśli włożyłbym jeszcze więcej to dostałbym zaproszenie na przedpremierowy pokaz i wtedy obejrzałbym przed innymi bez szkody dla nich.
  • Odpowiedz
@malcolmXD: chciałam zalajkować profil na fb, ale "strona nie istnieje", w razie czego Wrocław czeka - weźcie pod uwagę ilość osób, które obserwują tag ;)
  • Odpowiedz