Wpis z mikrobloga

#chwalesie #budujzwykopem #budownictwo

Heja Mirki
Całe życie mieszkałem w 50 metrowych klitach z wielkiej płyty ale...
Udało się!!! Od kilku dni mieszkam już w swoim nowym domu! Choinka już stoi i czeka na święta.
To było ciężkie 1,5 roku - chyba najtrudniejszy okres w moim życiu. Ale jestem dumny bo sporą część prac wykonałem sam po 8 godzinach normalnej pracy:
- impregnacja więźby
- inst kanalizacyjna + oczyszczalnie ścieków z drenażem graffa
- inst elektryczna
- inst odkurzacza centralnego
- izolacja pod podłogówkę (folie, styropiany)
- gładzie + malowanie
- sufity podwieszane
- część podłóg
- listwy przysufitowe i przypodłogowe
- zabudowa poddasza (do skończenia)
i wiele wiele innych drobiazgów, które pochłonęły masę czasu i nerwów
W tym czasie urodziło nam się kolejne dziecko, więc tym bardziej było ciężko. Czasami z nerwów rzucałem pacami, młotkami..
Dużo się w tym czasie nauczyłem - bo na co dzień pracuję w branży IT.
Ale warto było i teraz siadając przed kominkiem już to wiem.
flakowy - #chwalesie #budujzwykopem #budownictwo

Heja Mirki
Całe życie mieszkałem...

źródło: comment_7zMCmFIay7FOgaerP4SsZ5EqqMmZ5SEw.jpg

Pobierz
  • 139
  • Odpowiedz
@xspeditor zdajesz sobie sprawe, ze nawet mieszkanie/dom kupione na kredyt nie należą do banku? Nie mam pojecia skąd wzięło sie to debilne przekonanie, co drugi rozprawiajacy na temat kredytow to powtarza.
  • Odpowiedz
@flakowy: Brawo. Liczyłeś ile wydałeś? U mnie za dom w podobnej specyfikacji i powierzchni wyszło niecałe 600k. Ale tak jak mówiłem nie robiłem sam tyle co Ty.
  • Odpowiedz
: Nie mam :)


@flakowy: to kto Ci cukier pożyczy i żony przypilnuje jak będziesz w robocie? xD

Ile macie MKW tej o wysokości 2,20 minimum a ile powierzzchni użytkowej ze skosami. No i gdzie jest garaż.
Daleko macie do miasta do roboty? Koło jakiego miasta to?
  • Odpowiedz
@flakowy: wut? Moi rodzice mają mieszkanie 48m2 i są tam 3 pokoje, mała (oddzielna kuchnia, nie aneks) toaleta i łazienka też oddzielnie. Mieszkaliśmy tam ładnych parę lat w 4 osoby i wcale nie było ciasno. No ale różni ludzie mają różne wymagania i oczekiwania.
  • Odpowiedz